Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Základná umelecká škola má novú riaditeľku

Základná umelecká škola má novú riaditeľkuVytlačiť
 

foto

Na foto: Zuzana Mičkeová

V mesiaci jún sa uskutočnili výberové konania na posty riaditeľov troch zlatomoravských materských škôl a základnej umeleckej školy. Kým v materských školách ostali na svojich stoličkách pôvodné riaditeľky, základná umelecká škola dostala novú šéfku.

Výberové konania sa uskutočnili v Materskej škole (MŠ) Žitavské nábrežie, MŠ Štúrova, MŠ Prílepy a Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Zlaté Moravce. Ako ešte pre júnové číslo Tekovských novín povedal primátor Dušan Husár, tieto pohovory sa konali z toho dôvodu, že v zmysle zákona o pedagogických zamestnancoch nesplnili vtedajší riaditelia spomínaných škôl kvalifikačný predpoklad k 31. decembru 2016. Mesto ich preto muselo zo svojich funkcií predčasne odvolať a na ich miesta vypísalo výberové konania.

Riaditeľkám a riaditeľovi chýbala takzvaná prvá atestácia. Tú si však dodatočne dorobili všetky tri riaditeľky materských škôl. Mohli sa preto uchádzať o svoje pôvodné pracovné miesta, čo aj využili a svoje stoličky si obhájili. Ivana Homolová tak bude pokračovať v čele vedenia v MŠ Štúrova, rovnako aj Viera Sýkorová v MŠ Žitavské nábrežie a Zuzana Šalingová v MŠ Prílepy. Riaditeľky si zvolili jednotlivé rady škôl. Tie rozhodovali v tajnom hlasovaní, okrem Rady školy MŠ Žitavské nábrežie, ktorá dala prednosť verejnej voľbe.

ZUŠ šéfuje Zuzana Mičkeová

Nie všetky školy však ostali bez zmeny. Bývalý riaditeľ ZUŠ Tomáš Kečkéš, ktorý školu viedol od júla 2015, sa výberového konania na svoje pôvodné miesto nezúčastnil, nakoľko si chýbajúcu prvú atestáciu včas nedorobil. Rada školy si zvolila Zuzanu Mičkeovú, ktorá na ZUŠ-ke pôsobí dlhé roky ako pedagogička výtvarného odboru.

„Teším sa na tú prácu, že budem kolegom pomáhať, stmeľovať ich a inšpirovať v umeleckej práci,“ povedala novopečená riaditeľka Zuzana Mičkeová. Zaujímalo nás, či má v pláne spraviť na škole nejaké výraznejšie zmeny. „Nič zásadné meniť nebudem, ale nejaké novinky by som rada zaviedla. Hlavne u žiakov zaviesť rôzne akcie, vyjsť do mesta, s mestom bližšie spolupracovať a podobne,“ odpovedala riaditeľka.

Zuzana Mičkeová má absolvovanú Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave odbor voľná textilná tvorba. Na zlatomoravskej ZUŠ-ke vyučuje od roku 2001.

Všetkým zvoleným riaditeľkám bol menovací dekrét odovzdaný 29. júna 2017 a do svojich funkcií oficiálne nastúpili 1. júla 2017. Ich funkčné obdobie je päť rokov.„Všetkým želáme veľa zdravia a tvorivých síl do ich práce,“ odkázala riaditeľkám Danuša Hollá z Oddelenia školstva a sociálnych vecí z Mestského úradu Zlaté Moravce.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 24.4.2018

meniny má: Juraj

webygroup
ÚvodÚvodná stránka