Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Výmena okien kaštieľa bude tento rok pokračovať

Výmena okien kaštieľa bude tento rok pokračovať Vytlačiť
 

fotoNa 36. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach rozhodli poslanci o vyčlenení viac ako 20-tisíc eur pre Mestské stredisko kultúry a športu (MSKŠ). Peniaze budú použité na tretiu etapu výmeny okien Kaštieľa Migazziovcov, ktoré je sídlom MSKŠ.

Z mestskej kasy bolo celkovo pre tento účel vyčlenených 21 983 eur. Na výmenu okien prispeje aj Nitriansky samosprávny kraj, ktorý zo svojho rozpočtu vyčlenil 2 400 eur.

Podľa slov riaditeľky MSKŠ Simony Holubovej je na pláne výmena deviatich okien na prvom poschodí budovy. „Jedná sa o okná, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave. Snažíme sa ich využívať čo najmenej, sú priklincované. V závere minulého roka prišlo k havarijnému stavu, smerom do ulice nám vypadávali sklenené výplne a z dvorovej časti nad vchodom do pivničných priestorov odpadlo celé jedno okno,“ opisuje zlú situáciu Holubová, podľa ktorej ide o pôvodné okná, ktoré doposiaľ neboli menené.

Ako ďalej uviedla, dátum výmeny bude známy po dohode s dodávateľom prác. Za reálny však predpokladá termín – september až október tohto roka. Okná budú drevené, osadené so súhlasom Pamiatkového úradu. „Sme veľmi radi, že vedenie mesta a poslanci sú naklonení k tejto rekonštrukcii a že nás podporujú,“ dodala Holubová.

V poradí pôjde už o tretiu etapu výmeny okien na Kaštieli Migazziovcov. Naposledy sa tu okná menili koncom roka 2017. V súčasnosti je na prvom poschodí budovy potrebné vymeniť 15 okien a jedny balkónové dvere. Po plánovanej rekonštrukcii ich ostane už len šesť spolu s balkónovými dverami. Na prízemí kaštieľa neboli doposiaľ menené žiadne okná.

Peter Klimant


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň U škorpióna
Bernolákova 2042/24,
953 01 Zlaté Moravce

037/642 45 40

ďalšie dni

Pondelok 23.7. - 29.7.
Lekáreň U zlatého hada
Župná 54,
953 01 Zlaté Moravce
037/642 14 29

Ochrana osobných údajov – GDPR

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.7.2018

meniny má: Magdaléna

webygroup
ÚvodÚvodná stránka