Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný čas

Vianočný časVytlačiť
 

Rok, čo rok  k nám prichádzajú pomaly a najskôr nenápadne. Najkrajšie sviatky roka sa opäť blížia. Radostné, čarovné, pokojné a láskyplné. Iba jediné sviatky v roku majú toľko prívlastkov- VIANOCE. Sú sviatkami pohody, oddychu, vône ihličia, klinčekov, napečených koláčikov a užasnutých detských očí, čakajúcich na  najkrajší a najzázračnejší večer- Štedrý večer.

Ale ten čas, kedy Vianoce zaklopú na naše dvere využívame aj na rôzne stretnutia a posadenia. Nebolo tomu inak v našej MŠ- Dúha na Žitavskom nábreží  ani tento rok. Stalo sa peknou a obľúbenou tradíciou stretávať sa s našimi rodičmi a ich rodinnými príslušníkmi na Vianočných besiedkach. V čase od 13.12 do 19. 12. 2018  sa uskutočnili v 1. až 6. triede. Každá mala pripravený bohatý a zaujímavý program , ktorý čerpal z krásnych vianočných zvykov a tradícií slovenských regiónov.  Čarovná chvíľa tohto okamihu  vytlačila nejednu slzičku do  očí rodičov. Boli to slzy dojatia ,ale aj nesmiernej pýchy na svoje deti.

Triedy  dostali nový šat – vianočný. Krásna výzdoba  len umocňovala blížiacu sa vianočnú atmosféru, ktorou sme boli všetci nasiaknutí. A to nielen v jednotlivých triedach, ale aj v areáli MŠ , či na chodbe. Po programe nasledoval najkrajší okamih besiedky. Pod rozsvieteným stromčekom si deti v každej triede našli nové, krásne darčeky, ktoré ich potešili a vyvolali aj výkriky prekvapenia a radosti. No a pokým sa deti s novými hračkami hrali, rodičia a pani učiteľky sa spoločne rozprávali, pri vianočných dobrotách upečených šikovnými rukami mamičiek a starých mamičiek a vianočných koledách.

Na záver pani učiteľky  zaželali rodičom krásne a pokojne vianočné sviatky a všetko dobré  a hlavne veľa zdravia do nového roka 2019.

...


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka