Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Stretnutie troch Carmín Vocum

Stretnutie troch Carmín VocumVytlačiť
 

foto

Posledný májový víkend 2018 sa niesol v znamení priateľského stretnutia troch zmiešaných speváckych zborov, ktoré nesú rovnaký názov. Carmina Vocum z Prahy pod vedením zbormajsterky Dragany Novakovič - Vitas, Carmina Vocum z Kyjova na Morave pod vedením zbormajstra Maria Kudelu a Carmina Vocum Zlaté Moravce pod vedením zbormajsterky Zuzany Molnárovej.

Iste si mnohí milovníci krásneho zborového spevu pamätajú na momenty strávené spolu s tromi Carminami pred rokom v máji v Kostole sv. Michala  Zlatých Moravciach, kedy Carmina Vocum hostila na pôde nášho mesta spriatelené zbory z Prahy a z Kyjova. Naše stretnutie sme spečatili spoločným koncertom, ktorého krása nám rezonovala v ušiach ešte dlho.

Tento rok prijala pozvanie Carmina Vocum Zlaté Moravce i Carmina Vocum Praha do moravského Kyjova, kde pre nás zbor so svojím zbormajstrom pripravili pestrý program a mnoho koncertov. Od srdečného prijatia primátorom až po prehliadku prenádherných zámkov. Morava je čarovný kus krásnej zeme a sme radi, že nám za čas, ktorý sme jej mohli venovať, vydala kúsok svojich krás.

Aj tentokrát sa Carmina Vocum predviedla, ako pevne v umeleckom svete zakotvené teleso schopné obsiahnuť aj tie najnáročnejšie umelecké zborové partitúry. Spoločným projektom stretnutia bolo naštudovanie diela Missa Festiva od Johna Leavitta. Nádherná tromi zbormi prednesená omša niesla sa v posledný májový víkend  koncertnou sálou i kostolom v Kyjove. Okrem tejto nádhernej aktivity vystúpil zbor Carmina Vocum i na podujatí  „NOC KOSTELŮ", kde odspieval úspešný koncert so sakrálnou tematikou.

Priateľstvo je nádherný dar a ak je spoločným menovateľom láska k hudbe, je to pre človeka dar z nebies. Snúbi sa v ňom radosť robiť iných šťastnými prostredníctvom krásnej hudby, a to je zmyslom stretnutí dnes už silných priateľstiev spevákov troch Carmín Vocum.

Mottom stretnutia troch Carmín Vocum je: „Nachádzať v práci zmysel a prostredníctvom tvorivej umeleckej činnosti robiť iných šťastnejšími."

Mgr. Zuzana Molnárová,

Zbormajster Carmina Vocum Zlaté Moravce


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka