Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Samospráva chce dať vymeniť okná na Základnej škole Robotnícka

Samospráva chce dať vymeniť okná na Základnej škole RobotníckaVytlačiť
 

foto

Základná škola Robotnícka sa možno dočká výmeny starých okien za nové plastové. Samospráva sa uchádza o nenávratný finančný príspevok, za ktorý by mohlo dôjsť k ich výmene.

Environmentálny fond vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti zvyšovania energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania. Do tejto výzvy sa rozhodlo zapojiť aj Mesto Zlaté Moravce, ktoré chce získať dotáciu na výmenu okien na budove Základnej školy na Robotníckej ulici.

Podanie žiadosti schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom 5. zasadnutí. Hlavným cieľom projektu je zlepšenie energetickej hospodárnosti budovy základnej školy, a to najmä znížením spotreby energie. „Realizáciou projektu sa znížia tepelné straty budovy základnej školy, čo bude mať predovšetkým prínos v znížení nákladov na prevádzku budovy,“ informuje samospráva.

V prípade schválenia žiadosti pôjde len o realizáciu 1. etapy výmeny okien. Nebude sa preto jednať o kompletnú výmenu okien na budove. Napriek tomu pôjde o značnú rekonštrukciu, ktorá si vyžiada nemalé finančné prostriedky. „Celkové náklady na realizáciu 1. etapy výmeny otvorových konštrukcií na ZŠ Robotnícka predstavujú v rámci projektu sumu 214 478 eur,“ uvádza samospráva s tým, že suma nákladov vychádza z rozpočtu autorizovaného rozpočtára.

Maximálna výška dotácie, ktorú môže Environmentálny fond pre tento účel poskytnúť je 200-tisíc eur, pri dodržaní podmienky minimálneho spolufinancovania zo strany žiadateľa vo výške najmenej 5 % z oprávnených nákladov projektu. To znamená, že mesto bude musieť projekt v prípade jeho úspešnosti spolufinancovať vo výške 14 478 eur.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka