Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia budovy Základnej umeleckej školy

Rekonštrukcia budovy Základnej umeleckej školy Vytlačiť
 

foto

V budove Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Ulici Janka Kráľa je aktuálne stavebný ruch. Začala sa tu rozsiahla rekonštrukcia, ktorá by mala potrvať až niekoľko mesiacov. Škola získala na tento projekt vysokú dotáciu.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ešte v minulom roku schválilo ZUŠ Zlaté Moravce žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt Zateplenie obvodových konštrukcií a rekonštrukcia budovy ZUŠ Zlaté Moravce.

Škole bola pridelená dotácia z Operačného programu Kvalita životného prostredia vo výške 199 050 eur. Celkovo oprávnené výdavky projektu sú 209 526 eur. Finančný rozdiel doplatí v rámci povinného spolufinancovania Mesto Zlaté Moravce, ktoré je zriaďovateľom ZUŠ.

Napriek tomu, že škola získala peniaze ešte vlani, realizácia projektu začala až toto leto – začiatkom augusta 2019. Podľa vyjadrenia vedenia školy by stavebné práce mali trvať až šesť mesiacov, nakoľko sa tam budú realizovať viaceré väčšie opravy. „Bude sa realizovať rekonštrukcia strechy, výmena okien, zateplenie fasády, kúrenie - vrátane nových kotlov a sanita budovy. Keďže rekonštrukcia bude trvať šesť mesiacov, vedenie školy zabezpečilo plynulý chod vyučovacieho procesu v náhradných priestoroch,“ uviedla riaditeľka ZUŠ Zuzana Mičkeová.

Ako ďalej povedala, oprava budovy bola už potrebná. Mala totižto viacero závažných nedostatkov, ktoré dlhodobo robili vedeniu ZUŠ-ky vrásky na tvári. „Havarijný stav bol na streche, ktorá zatekala. Okná už nespĺňali svoju funkciu, netesnili s vonkajším prostredím a nebolo ich možné bezpečne používať. Škola vynakladala enormné finančné prostriedky na vykurovanie tried v tejto budove z dôvodu veľkého úniku tepla,“ vysvetľuje riaditeľka.

Mičkeová preto očakáva, že po rekonštrukcii sa ušetria nemalé peniaze. Tie chce v budúcnosti využiť na doplnenie a vynovenie materiálno- technického zabezpečenia vyučovacieho procesu - nákup hudobných nástrojov, materiálu pre výtvarný odbor, nákup kreatívneho materiálu pre literárno-dramatický a tanečný odbor.

V budove Základnej umeleckej školy na Ulici Janka Kráľa sídli kancelária vedenia školy, ekonomický úsek a triedy hudobného odboru.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka