Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Postupná rekonštrukcia lavičiek mesta

Postupná rekonštrukcia lavičiek mestaVytlačiť
 

foto

V uliciach a sídliskách Zlatých Moravciach sa nachádza približne 120 lavičiek. Mnohé z nich boli už dlhodobo v nevyhovujúcom stave. Technické služby mesta sa pustili do ich postupnej opravy.

Ako uviedli Technické služby mesta, v minulých rokoch sa v Zlatých Moravciach riešili iba havarijné stavy lavičiek. K žiadnej celoplošnej rekonštrukcii nikdy nedošlo. Prvé väčšie opravy sa uskutočnili len vlani, prebehli na lavičkách v centrálnej mestskej zóne.

Opravy v celom meste

V tomto roku sa Technické služby rozhodli v opravách pokračovať. Podľa vyjadrenia ich vedúceho pracovníka Jána Koristu sa s rekonštrukciou začalo v apríli a realizovať sa bude priebežne až do konca roka. „V súčasnosti sú zrekonštruované lavičky na uliciach Hviezdoslavova, Nitrianska, Brezová, Obrancov mieru. Oprava bude pokračovať na uliciach Mojmírova, Kalinčiakova, 1.mája a sídliskové vnútrobloky,“ informoval Korista, podľa ktorého sa budú ďalej postupne opravovať aj všetky zvyšné lavičky v celom meste i mestských častiach.

Koľko peňazí si tieto opravy doposiaľ vyžiadali nám Korista momentálne uviesť nevedel. „Presné náklady nie sú zatiaľ vyčíslené. Náklady sú hradené z príspevku mesta, ktorý bol poskytnutý mestom Zlaté Moravce Technickým službám,“ povedal. Zároveň však dodal, že  časť reziva na lavičky a jeho opracovanie bolo zabezpečené sponzorsky.

Park mauzólea

Asi najzničenejšie lavičky v rámci Zlatých Moraviec môžeme nájsť v parku pri mauzóleu rodiny Migazziovcov. Už dlhé roky sú doslovne polámané. Pod ich žalostný stav sa podpísali najmä vandali. Potrebná je ich kompletná výmena.

Samospráva sa na kúpu nových lavičiek snažila získať peniaze z Nadácie Slovenskej sporiteľne. Ešte v marci tohto roku mesto reagovalo na ich zverejnenú výzvu, so svojím projektom však neuspelo.

„V súčasnej dobe budeme hľadať nejaké vlastné zdroje na obnovu týchto lavičiek a smetných košov. Buď sa použijú peniaze z rozpočtu mesta, alebo budeme hľadať nejaké finančné prostriedky z iných výziev, zhruba v tom objeme do 4-tisíc eur,“ skonštatoval primátor Dušan Husár, ktorý zároveň nevylučuje, že nové lavičky v pietnom parku by mohli byť realitou už v tomto roku.

Peter Klimant


 
 

dnes je: 19.3.2018

meniny má: Jozef

webygroup
ÚvodÚvodná stránka