Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Poslanci rozhodli o prevzatí nových úverov

Poslanci rozhodli o prevzatí nových úverovVytlačiť
 

fotoNa snímke: Poslanci Zlatých Moraviec

Samospráva si prevezme preklenovací a investičný úver dokopy v hodnote takmer 690-tisíc eur. Rozhodli o tom poslanci na 6. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach. Úvery poslúžia na financovanie investícií mesta.

Preklenovací úver bude vo výške 503 200 eur. Ako uvádza magistrát, použitý bude na predfinancovanie podpôr z európskych fondov na základe schválených investičných aktivít mesta a schválených projektov financovaných z fondov Európskej únie (EÚ).

Konkrétne pôjde o projekt vodozádržných opatrení v meste, podpora triedeného zberu a ďalšie projekty na investičné akcie mesta schválené mestským zastupiteľstvom. Investičný splátkový úver bude oproti preklenovaciemu úveru nižší, len 185 000 eur. Použitý bude na spolufinancovanie oprávnených výdavkov a dofinancovanie neoprávnených výdavkov na investičné akcie schválených projektov financovaných z fondov EÚ. Sem spadajú vyššie zmienené projekty, ale aj ďalšie, ako napríklad výstavba ihrísk a rôzne rekonštrukcie budov patriacich mestu.

Ešte pred tým, ako poslanci odobrili prevzatie oboch úverov, kontrolórka mesta Alžbeta Esterková vydala stanovisko, podľa ktorého sú Zlaté Moravce dostatočne finančne zdravé a spĺňajú všetky podmienky na prevzatie úverov. Naposledy si samospráva brala podobné úvery začiatkom tohto roka. Vtedy boli v hodnote pol milióna eur. Šlo taktiež o preklenovací a investičný úver, ktoré sa rovnako použili pri realizácii rôznych projektov finančne podporených z fondov EÚ.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka