Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zlaté Moravce si zo súťaži Enviromesto 2019 odniesli čestné uznanieVytlačiť
 

Mesto Zlaté Moravce sa zapojilo do 2. ročníka súťaže Enviromesto 2019, ktorá sa konala v období od 2. mája do 1. októbra 2019. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v Žiline v posledný deň súťaže. Zástupcovia nášho mesta si tu prevzali čestné uznanie.

Do súťaže sa zapojilo 22 samospráv, ktoré sa uchádzali o víťazstvo v štyroch hlavných oblastiach a bojovalo sa taktiež aj o celkové prvenstvo. Zlaté Moravce sa so svojimi zrealizovanými projektmi prezentovali vo všetkých súťažných oblastiach - Prechod na zelené a obehové hospodárstvo; Ochrana ovzdušia; Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra; Adaptácia a zmierňovanie dopadov zmeny klímy.

Víťazstvo sa nám ale nepodarilo dosiahnuť v žiadnej oblasti. Napriek tomu bola naša samospráva ocenená čestným uznaním, ktoré dostala za aktívny prístup pri riešení enviromentálnych problémov mesta.

„Je to pre nás veľká pocta a akýsi znak toho, že sa v oblasti ochrany životného prostredia uberáme dobrým smerom. V našom snažení budeme, samozrejme, pokračovať aj naďalej. Len nedávno sme v Zlatých Moravciach vyhlásili stav klimatickej núdze, ktorý je spojený s postupným zavádzaním viacerých opatrení zameraných na zmiernenie dopadu klimatických zmien. Dúfame, že v tom budeme úspešní,“ vyjadril sa viceprimátor Zlatých Moraviec Marek Holub.

Súťaž Enviromesto 2019 vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia. Cieľom súťaže je oceniť a zviditeľniť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.

Peter Klimant
.


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka