Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Záver septembra patril tradičnému jarmokuVytlačiť
 

foto

V dňoch 28. a 29. septembra sa centrum nášho mesta hromadne zaplnilo stánkami a stovkami návštevníkov z blízka i ďaleka. V Zlatých Moravciach sa konal tradičný Zlatomoravecký jarmok, ktorý so sebou priniesol i pestrú dávku kultúry.

Zlatomoravecký jarmok pripravilo naše mesto v spolupráci s Mestským strediskom kultúry a športu (MSKŠ). Realizovaný bol s podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja. Miesto konania bolo tradičné – centrum Moraviec, ktoré zahŕňa Námestie Andreja Hlinku, Župnú ulicu, Ulicu Janka Kráľa a Ulicu Sama Chalupku.

Na týchto miestach mohli ľudia nájsť rozmanité predajné stánky s tovarom rôzneho druhu, od sladkého burčiaku a pečených klobások až po remeselné či textilné výrobky. S predajom sa v piatok začalo od skorých ranných hodín. Oficiálne otvorenie však prišlo o trochu neskôr. Presne o 14.00 hodine sa na pódium, ktoré bolo postavené na Námestí Andreja Hlinku, postavil primátor Dušan Husár, ktorý privítal všetkých ľudí a svojím prejavom otvoril tohtoročný jarmok.

„Jarmok je príležitosťou nakúpiť si chýbajúce potreby pre domácnosť, príjemne sa zabaviť a občerstviť. Predstavuje možnosť spoločne stráviť voľný čas rodinám s deťmi, pre ktoré sú pripravené najrôznejšie atrakcie,“ povedal návštevníkom. Predávajúcim poprial dobrých zákazníkov a kupujúcim zas kvalitný tovar za prijateľné ceny.

Zabávalo sa do noci

Primátora na pódiu vystriedali hudobníci a tanečníci. Diváci si mohli pozrieť vystúpenia detí materských škôl, Základnej umeleckej školy a Centra voľného času. Na programe boli ďalej: Old School Brothers, Street Lup, hudobná skupina Ščamba, Ranč, Ludo Kuruc Band a kapela Len Tak.

Príjemným prekvapením bolo krátke vystúpenie slovenskej speváčky Mishi, ktoré nebolo vopred nijako avizované. Vrchol piatkového programu prišiel o deviatej hodine večer, kedy sa pred divákov postavil známy slovenský rapper, rodák zo Zlatých Moraviec, Branči Kováč, známy aj pod umeleckým menom Vec. Vypočuť sme si mohli aj jeho najväčšie hity ako Calex City či song Branči Kováč.

„Zlatomoravčania, určite si vážte, keď niekto tu spraví nejaké kultúrne podujatie alebo koncert. Choďte to podporiť. A tým nemyslím môj koncert, choďte na kultúrne podujatia, pretože tým žije mesto, rozvíja sa psyché, a to je to najviac,“ odkázal pred svojím koncertom Vec.

Druhý deň

Jarmočná sobota bola kratšia. Predavači postupne začali zatvárať svoje stánky už okolo obeda. Krátko po poludní bol ukončený aj kultúrny program na námestí. V sobotu vystupovali najmä folkloristi, konkrétne skupiny: Babička, Zlatomoravčianka, Kolovrátok, speváčka Veronika Rabada a na záver Zlatňanka.

 „Jarmok dopadol aj tento rok na výbornú. Program bol pestrý. Každý si v ňom našiel niečo zaujímavé. Myslím si, že spokojní boli aj návštevníci, čo dávali najavo svojím potleskom počas vystúpení. A to je pre nás to hlavné, aby boli spokojní ľudia, pretože pre nich to každý rok robíme,“ zhodnotila na záver riaditeľka MSKŠ Simona Holubová.

Peter Klimant

fotofotofotofotofotofoto


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka