Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Základná umelecká škola zrekonštruuje svoju budovuVytlačiť
 

fotoBudova Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Ulici Janka Kráľa sa dočká rozsiahlej rekonštrukcie. Škole bola pre tento účel schválená dotácia vo výške takmer 200-tisíc eur.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky schválilo ZUŠ Zlaté Moravce žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt Zateplenie obvodových konštrukcií a rekonštrukcia budovy ZUŠ Zlaté Moravce.

Škole bola celkovo priznaná dotácia vo výške 199 050 eur, ktorá bude hradená z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Celkový rozpočet projektu je aktuálne nastavený na sumu 210 023 eur. Finančný rozdiel doplatí Mesto Zlaté Moravce, ktoré je zriaďovateľom ZUŠ.

Hlavnou aktivitou projektu je zníženie energetickej náročnosti budovy ZUŠ. „V rámci nej sa bude realizovať zateplenie obvodového plášťa, zateplenie strešného plášťa, výmena otvorových konštrukcií, zdravotechnika, vykurovanie, bleskozvod a uzemnenie,“ uviedol primátor Dušan Husár.

Podľa Husára má spomínaná budova v súčasnosti problémy práve s vysokou spotrebou energií, ktoré vyplývajú z nedostatočných tepelno-technických vlastností budovy. To by sa malo po rekonštrukcii zmeniť.

Projekt by sa mal zrealizovať najneskôr do septembra 2019. V súčasnosti podľa Husára prebiehajú procesné lehoty pred podpisom zmluvy o nenávratný finančný príspevok. Základná umelecká škola využíva pre svoje potreby budovu na Ulici Janka Kráľa od roku 1989. V súčasnosti v nej sídli hudobný odbor.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka