Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Výmena okien kaštieľa bude tento rok pokračovať Vytlačiť
 

fotoNa 36. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach rozhodli poslanci o vyčlenení viac ako 20-tisíc eur pre Mestské stredisko kultúry a športu (MSKŠ). Peniaze budú použité na tretiu etapu výmeny okien Kaštieľa Migazziovcov, ktoré je sídlom MSKŠ.

Z mestskej kasy bolo celkovo pre tento účel vyčlenených 21 983 eur. Na výmenu okien prispeje aj Nitriansky samosprávny kraj, ktorý zo svojho rozpočtu vyčlenil 2 400 eur.

Podľa slov riaditeľky MSKŠ Simony Holubovej je na pláne výmena deviatich okien na prvom poschodí budovy. „Jedná sa o okná, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave. Snažíme sa ich využívať čo najmenej, sú priklincované. V závere minulého roka prišlo k havarijnému stavu, smerom do ulice nám vypadávali sklenené výplne a z dvorovej časti nad vchodom do pivničných priestorov odpadlo celé jedno okno,“ opisuje zlú situáciu Holubová, podľa ktorej ide o pôvodné okná, ktoré doposiaľ neboli menené.

Ako ďalej uviedla, dátum výmeny bude známy po dohode s dodávateľom prác. Za reálny však predpokladá termín – september až október tohto roka. Okná budú drevené, osadené so súhlasom Pamiatkového úradu. „Sme veľmi radi, že vedenie mesta a poslanci sú naklonení k tejto rekonštrukcii a že nás podporujú,“ dodala Holubová.

V poradí pôjde už o tretiu etapu výmeny okien na Kaštieli Migazziovcov. Naposledy sa tu okná menili koncom roka 2017. V súčasnosti je na prvom poschodí budovy potrebné vymeniť 15 okien a jedny balkónové dvere. Po plánovanej rekonštrukcii ich ostane už len šesť spolu s balkónovými dverami. Na prízemí kaštieľa neboli doposiaľ menené žiadne okná.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka