Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Technické služby získali moderné zametacie vozidloVytlačiť
 

foto

Technické služby mesta Zlaté Moravce majú vo svojom vozovom parku nový prírastok. Samospráva zakúpila špičkové zametacie vozidlo za viac ako 170-tisíc eur. Takmer celý účet z nákupu bol pokrytý z dotácie, ktorá bola nášmu mestu pre tento účel poskytnutá z Environmentálneho fondu.

Nový zametací, umývací a čistiaci stroj značky Multihog model CX 75 si Technické služby (TS) prevzali na začiatku septembra 2019. Podľa zastupujúceho riaditeľa TS Jána Koristu ide o stroj vyššej triedy a kvality, ktorý bude mať celoročné využitie.

„Doposiaľ sme mali starší a menší stroj, nie takejto kvality, ktorý bol schopný čistiť viac menej len chodníky a aj to len v lete. Toto nové vozidlo dokáže čistiť nielen chodníky, ale priamo i cestné komunikácie a má celoročnú využiteľnosť. To znamená, že ho môžeme použiť aj v rámci zimnej údržby našich ciest,“ vysvetľuje Korista.

Stroj má vpredu dve veľké zametacie kefy, silné nasávacie zariadenie a vzadu veľký zásobník na odpad v podobe prachu či lístia. Ten sa dá v zime využiť ako zásobník na posypový materiál. „Tento stroj je pre Technické služby významným prírastkom. Sme radi, že ho máme a dúfam, že nám poslúži k dobru a k spokojnosti občanov,“ dodal Korista.

Mesto si od kúpy zametacieho vozidla sľubuje intenzívnejšie a kvalitnejšie čistenie miestnych komunikácií. Stroj má prispieť k zníženiu prašnosti na cestách a parkoviskách či k zníženiu emisií zo zimných posypov. Tým by sa malo dosiahnuť zlepšenie životných podmienok obyvateľov nášho mesta.

Celkové náklady na vozidlo boli 173 684 eur. Z toho dotácia vo výške 165 000 eur bola poskytnutá z Environmentálneho fondu pre rok 2019 v rámci Oblasti A: Ochrana ovzdušia a ozónovej vrstvy Zeme na projekt „Zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v meste Zlaté Moravce nákupom čistiaceho zariadenia pozemných komunikácií“. Mesto v rámci povinného spolufinancovania projektu zaplatilo 8 684 eur.

Peter Klimant

 


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka