Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekordný hospodársky výsledok mestaVytlačiť
 

fotoFoto: Zlatomoravskí poslanci na 35. zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Zlatým Moravciam sa podarilo vlani dosiahnuť vynikajúci výsledok rozpočtového hospodárenia. Podľa primátora Dušana Husára šlo v porovnaní s inými rokmi o hospodárenie nad očakávanie. Ušetrené peniaze budú použité napríklad na rekonštrukcie miestnych komunikácií či na spolufinancovanie schválených projektov mesta.

Mesto Zlaté Moravce dosiahlo výsledok rozpočtového hospodárenia za rok 2017 vo výške 1 926 847 eur, z čoho do fondov mesta bude pridelených 1 382 178 eur. „Je to výsledok, ktorý poukazuje na efektívne riadenie a dáva veľký priestor pre rozvoj mesta,“ skonštatoval primátor.

Pre porovnanie, v roku 2016 dosiahli Zlaté Moravce kladný výsledok rozpočtového hospodárenia vo výške 601 241 eur, z čoho do fondov mesta bolo pridelených 579 950 eur. V roku 2015 bol kladný výsledok rozpočtového hospodárenia Moraviec vo výške 375 288 eur, z čoho do fondov mesta šlo 246 170 eur. V roku 2014 bol kladný výsledok rozpočtového hospodárenia ešte nižší, len vo výške 171 962 eur, z čoho do fondov mesta bolo pridelených 131 425 eur.

„Z uvedeného môžeme konštatovať, že Mesto Zlaté Moravce v roku 2017 v porovnaní s inými rokmi hospodárilo nad očakávanie. Za posledné roky je to najlepší výsledok. Je to úspech, na ktorý môžeme byť právom hrdí a našou snahou bude aj v nasledujúcich rokoch pokračovať v dobrom hospodárení, a tým zabezpečovať systematický  rozvoj mesta a plniť požiadavky spoluobčanov,“ vyjadril sa Husár.

Prerozdelenie peňazí

Mestskí poslanci na 35. zasadnutí mestského zastupiteľstva rozhodli, že peniaze, ktoré boli pridelené k fondom, budú použité na rôzne rekonštrukcie a projekty.

Z Rezervného fondu bolo schválené čerpanie vo výške približne 836-tisíc eur. Tieto financie sa napríklad použijú na rekonštrukcie miestnych komunikácií, spolufinancovanie schválených projektov mesta financovaných z operačných programov európskych štrukturálnych fondov a na rekonštrukcie základných a materských škôl, rozšírenie kamerového systému i rôzne projektové dokumentácie.

Z Fondu rozvoja bývania sa odsúhlasilo čerpanie sumy vo výške 145-tisíc eur. Tá sa napríklad použije na rekonštrukciu časti verejného osvetlenia, vybudovanie nových svetelných bodov, vybudovanie odstavných plôch, vybudovanie športoviska, stojísk na odpad a výmenu autobusových zastávok.

„Ostatné finančné prostriedky ušetrené z roku 2017 budú slúžiť ako rezerva na rôzne nepredvídané udalosti, havarijné stavy na majetku mesta a splátky úverov Mesta v roku 2019,“ dodal Husár.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka