Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcie ciest v Zlatých MoravciachVytlačiť
 

fotoV mesiaci október 2018 sa v našom meste rekonštruovali cesty vo veľkom. Opravné práce sa realizovali až na šiestich uliciach, ktoré mali vozovku už v nevyhovujúcom stave.

Ako informoval Emil Hudák, referent dopravy a technickej infraštruktúry mesta, v októbri sa rekonštruovali vozovky na uliciach – Vajanského, Kollárova, Tríbečská, Hviezdoslavova, Nitrianska a Ulica Slovenskej armády.

Uvedené komunikácie boli podľa jeho slov v nevyhovujúcom technickom stave, mali značne poškodenú povrchovú vrstvu. Požiadavka na ich opravu prišla zo strany občanov, poslancov a aj príslušných komisií mestského zastupiteľstva.

„Celá koncepcia opráv vychádza zo zrealizovania novej povrchovej vrstvy na existujúcej konštrukcii vozovky. Nerovnosti na komunikáciách a sadnuté časti boli vyrovnané ložným asfaltobetónom a následne sa zhotovila nášľapná vrstva z obrusného asfaltobetónu. Niektoré časti vozovky boli z dôvodu väčších nerovností vyrovnané odfrézovaním cestnou frézou,“ vysvetľuje Hudák.

Rekonštrukčné práce sú nateraz ukončené. V roku 2019 sa však v opravách bude pokračovať. Ťažká technika sa vráti na Nitriansku ulicu a Ulicu Slovenskej armády. Pozornosť sa upriami aj na Štúrovu ulicu.

Všetky tieto práce hradí mesto zo svojho rozpočtu. Nejde pritom o žiadnu malú čiastku. „Celkové náklady na rekonštrukciu komunikácií Tríbečská, Hviezdoslavova, Nitrianska, Vajanského, Kollárova a Štúrova, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu vo výške 326 735 eur. Celkové náklady na rekonštrukciu cesty Slovenskej armády, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu vo výške 170 766 eur,“  uviedol Hudák.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka