Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia sociálnych zariadení na Základnej škole Robotnícka Vytlačiť
 

Na Základnej škole (ZŠ) Robotnícka v Zlatých Moravciach prebieha v týchto dňoch rozsiahla rekonštrukcia sociálnych zariadení. Mesto na ňu  vyčlenilo takmer 60-tisíc eur.

Ide o kompletnú rekonštrukciu na prvom a druhom poschodí školy, ktorá v sebe zahŕňa výmenu umývadiel a toaliet, zabezpečenie prívodu teplej vody do sociálnych zariadení, novú elektroinštaláciu, výmenu obkladov a vymaľovanie stien.   

Tieto opravy boli potrebné, nakoľko pôvodné záchody a kúpeľne mali už viaceré závažné nedostatky. „Boli poškodené kabínky, ich dvierka sa väčšinou nedali zatvárať, steny boli olúpané, niektoré umývadlá pretekali. Bolo to celé v dosť zlom stave,“ opisuje riaditeľka školy Jana Dudášová. Požiadavka na rekonštrukciu prišla aj zo strany rodičov detí a rady školy.

Stavebné práce sa začali koncom októbra a potrvať by mali do polovici decembra.  Projekt sa realizuje za bežného chodu školy, vyučovanie by to ale nemalo nijako ovplyvniť. „Museli sme triedy presťahovať do náhradných priestorov, budeme trošku obmedzení priestorovo, ale všetko sa zvládne,“ hovorí riaditeľka.

Rekonštrukcia je plne hradená z rozpočtu nášho mesta, ktoré je zriaďovateľom tejto školy. Celkovo sa na ňu dá 58 550 eur.

Budova ZŠ Robotnícka má približne tridsať rokov. Doposiaľ tu ešte nikdy neprebehla podobne rozsiahla rekonštrukcia. „Sme veľmi vďační mestu za to, že nám umožnilo zrekonštruovať naše sociálne zariadenia,“ povedala na záver Dudášová.

Peter Klimant
.
..


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka