Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia chodníka na Dlhej uliciVytlačiť
 

foto

Mesto Zlaté Moravce sa rozhodlo dať zrekonštruovať chodník na Dlhej ulici, ktorý už bol v nevyhovujúcom stave. Ide o jediný chodník, ktorý sa nachádza na tejto ulici. Je pomerne dlhý, má až 1 200 metrov, jeho oprava je preto rozdelená na tri etapy.

V polovici septembra by mala začať rekonštrukcia prvého úseku chodníka. Pôjde o najväčšiu z troch zvolených častí. Začína sa od žitavianskej strany a pokračuje ďalej do mesta. Pôjde o kompletnú rekonštrukciu, asfalt vystrieda zámková dlažba. „Pôvodná asfaltová vrstva chodníka bude odstránená. Bude tam daná dlažba aj s podkladom a novými obrubníkmi,“ vysvetľuje primátor Dušan Husár.

Na rekonštrukciu prvej časti vyčlenilo mestské zastupiteľstvo 45-tisíc eur. Stavebné práce by mali byť hotové do konca októbra. Obyvatelia priľahlých domov musia v tomto čase rátať s viacerými obmedzeniami v okolí prístupových ciest k ich pozemkom. Mestský úrad ich preto prosí o trpezlivosť.

Zvyšné dve časti chodníka budú zrekonštruované v budúcnosti. Presné termíny nie sú nateraz známe. Všetko záleží od finančných možností mesta. „Rekonštrukcia celého 1 200 metrového chodníka bola vysúťažená na sumu 117 266 eur. Mestské zastupiteľstvo zatiaľ schválilo finančné prostriedky len na aktuálne prerábaný prvý úsek. Pokiaľ budú na rok 2019 schválené peniaze na opravu ďalšej časti, tak o rok sa tento úsek aj zrekonštruuje,“ hovorí primátor, ktorý očakáva, že do troch rokov by mohlo dôjsť k obnove celého chodníka na Dlhej ulici.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka