Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Opravená strecha nad dielňami MojmírkyVytlačiť
 

foto

Doposiaľ nevyužívaná budova v areáli Základnej školy Mojmírova má opravenú strechu. Tá bola v minulosti v havarijnom stave. Vďaka rekonštrukcii ju škola bude môcť začať znova využívať.

Budova školy, v ktorej sa nachádzajú dielne, kuchynka pre žiakov a kabinet školníka, bola už dlhú dobu nevyužívaná. Dôvodom bol jej žalostný technický stav.

„Nepoužívali sme ju vo vyučovacom procese, nakoľko bola v havarijnom stave. Zatekalo, tieklo! Z bezpečnostných dôvodov sme odpojili v dvoch častiach svietidlá, lebo v nich stála voda. Steny sú napadnuté plesňou,“ popisuje zlú situáciu riaditeľka Mojmírky Viera Striešková.

Mesto Zlaté Moravce, ktoré je zriaďovateľom školy, sa rozhodlo vec riešiť. Na 35. zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo ešte v apríli tohto roka, vyčlenili poslanci z rezervného fondu mesta 27-tisíc eur, ktoré sa použili na deravú strechu dielní.

Opravné práce začali 11. septembra 2018 a ukončené boli 21. septembra 2018. Interiér budovy ešte čaká odstránenie plesní na stenách a jeho následné vymaľovanie, po ktorom budú dielne zapojené do vyučovacieho procesu školy.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka