Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Opravená podlaha v školskej jedálniVytlačiť
 

foto

Ako sme vás informovali v júlovom čísle Tekovských novín, Základná škola (ZŠ) Robotnícka mala problém so svojou jedálňou. Začala sa tam prepadať podlaha. Škola preto požiadala svojho zriaďovateľa – Mesto Zlaté Moravce o finančnú pomoc. V súčasnosti je už podlaha opravená.

Podlaha v školskej jedálni ZŠ Robotnícka bola pred začiatkom letných prázdnin v havarijnom stave. Prepadala sa na viacerých miestach. Príslušní odborníci a Regionálny úrad verejného zdravotníctva ju po obhliadke označili za degradovanú a poškodenú. Rekonštrukcia bola potrebná.

Vedenie školy preto požiadalo samosprávu o riešenie situácie, na čo reagovalo mestské zastupiteľstvo schválením finančnej injekcie ZŠ Robotnícka vo výške 35-tisíc eur určených na opravu podlahy. Peniaze boli poskytnuté z rezervného fondu mesta.

Podľa informácií od riaditeľky školy Márie Herdovej, rekonštrukcia začala začiatkom augusta. Pôvodne mala byť ukončená až 30. septembra 2019, nakoľko však 2. septembra začal nový školský rok a škola od tohto dátumu nutne potrebovala mať svoju jedáleň plne k dispozícii, došlo k dohode so stavebnou firmou ATIZ & Co s.r.o., ktorá práce vykonávala, o skoršom termíne ich ukončenia. Rekonštrukcia tak bola hotová už koncom augusta.

Podľa riaditeľky sa počas opráv objavili menšie nečakané komplikácie s pretekajúcimi trubkami na kúrení. Všetko sa ale včas stihlo vyriešiť. „S priebehom prác i s ochotou všetkých, ktorí sa na tomto diele podieľali som nadmieru spokojná a všetkým zo srdca ďakujem,“ vyjadrila sa spokojná riaditeľka Mária Herdová.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka