Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ochrany lesov pred požiarmi v roku 2018 Vytlačiť
 

         Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach Vás týmto žiada o spoluprácu pri zabezpečovaní

" Ochrany lesov pred požiarmi v roku 2018 "

            Jarné obdobie je už tradične spojené so zvýšeným výskytom požiarov suchých porastov a nárastom počtu lesných požiarov.

Pri požiaroch v lesnom hospodárstve každoročne vznikajú značné materiálne, ale aj ekologické škody. Najčastejšou príčinou vzniku lesných požiarov je vypaľovanie suchej trávy, najmä v blízkosti lesných porastov. Preto je nevyhnutné zvyšovať úroveň ochrany lesov pred požiarmi pôsobením na občanov. Jednou z foriem pôsobenia je odvysielanie rozhlasovej relácie prostredníctvom obecného rozhlasu.

 

Žiadame Vás o odvysielanie v jarnom období a v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov a v čase dlhotrvajúceho sucha je potrebné túto reláciu odvysielať 1 x týždenne.

 

                                                                                        pplk. Ing. Miroslav Suk

                                riaditeľ

      Okresného riaditeľstva

                      Hasičského a záchranného zboru

                                                                                            v Zlatých Moravciach

Vážení občania,

        Najviac požiarov  vzniká  v jarnom a suchom letnom období. Vyšší počet požiarov  je zapríčinený  požiarmi, ktoré vznikli v dôsledku vypaľovania trávy a suchých porastov, spaľovania odpadov zo záhrad a v blízkosti lesných porastov.  Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach každý rok zasahujú a likvidujú požiare, ktoré vznikli nedbanlivosťou občanov pri  spaľovaní suchej révy, odpadov z vinohradov a záhrad a vypaľovaní trávy.


        Upozorňujeme  občanov aby  nepoužívali otvorený oheň  a nefajčili na miestach  so zvýšeným požiarnym nebezpečenstvom, nevypaľovali porasty, nezakladali oheň na miestach, kde by sa mohol rozšíriť  a aby  dodržiavali  zásady požiarnej bezpečnosti pri činnostiach spojených so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiarov. Spôsobenie požiaru je porušením platných právnych predpisov a môže byť kvalifikované od priestupku až po trestný čin, nehovoriac o tom, aké škody môže v prírode spôsobiť.  Pri  porušení povinností fyzických osôb citovaných v zákone o ochrane pred požiarmi môže Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach postupovať voči fyzickej osobe podľa § 61 zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a  uložiť sankciu za priestupok až do výšky 331 €.

požiar


 

 

 

 

 

Súbor na stiahnutie Relácia obce.pdf Relácia obce.pdf (100.1 kB)

 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka