Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Novým členom predstavenstva nemocnice sa stala Marta EckhardtováVytlačiť
 

foto

Mestské zastupiteľstvo na svojom treťom zasadnutí zvolilo nového člena predstavenstva spoločnosti Nemocnica Zlaté Moravce a.s.. Stala sa ním poslankyňa Marta Eckhardtová, ktorá vo funkcii vystriedala exposlanca Ota Balca.

K výmene na poste došlo z dôvodu, že Oto Balco už nie je poslancom Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach a sám sa ešte 23. januára 2019 vzdal členstva v predstavenstve. Poslanci navrhli a schválili za jeho nástupcu svoju kolegyňu Martu Eckhardtovú, ktorá v minulosti pracovala v zlatomoravskom špitáli priamo ako jeho riaditeľka.

V predstavenstve sedia traja členovia. Dvaja sú nominanti spoločnosti AGEL - Miroslav Jaška, ktorý je zároveň predsedom tohto orgánu a Rudolf Pelikán, zastávajúci miesto podpredsedu. Trojicu uzatvára Marta Eckhardtová, ktorá je jediným zástupcom mesta. V predstavenstve jej patrí miesto rádového člena.

Obchodná spoločnosť Mestská nemocnica Zlaté Moravce a.s. bola založená 5. augusta 2016. Mesto vlastní jednu akciu tejto spoločnosti. Zvyšných 24 akcií patrí súkromnej spoločnosti AGEL SK, ktorá ich nadobudla v januári 2017.

Úlohou predstavenstva ako exekutívneho a zároveň štatutárneho orgánu je vykonávať vôľu najvyššieho orgánu - valného zhromaždenia, reprezentovať a zastupovať spoločnosť pri jej vstupovaní do právnych vzťahov najrôznejšieho druhu.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka