Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nová sms informačná služba mesta bola spustená Vytlačiť
 

foto

Očakávaná novinka mesta bola koncom marca naplno uvedená do prevádzky. Samospráva po novom posiela svojim občanom všetky dôležité informácie aj prostredníctvom sms správ a emailov. Na to, aby ste správy dostávali sa však musíte zaregistrovať. Služba je pre všetkých bezplatná.

Mesto Zlaté Moravce spustilo pre svojich občanov nový informačný systém. Cez smsky a emailové adresy rozposiela všetky dôležité informácie ohľadom nášho mesta. Ľudia sa tak včas cez svoje mobily môžu dozvedieť napríklad aj o plánovaných odstávkach elektriny, vody, plynu i dopravných obmedzeniach. Nechýbajú ani kultúrne pozvánky na podujatia organizované mestom.

Na to, aby ste tieto správy dostávali, sa však treba zaregistrovať na webe mesta www. zlatemoravce.eu. Ako na to? Je to jednoduché. Na pravej lište titulnej strany nájdete odkaz s názvom „Sms, e-mail služba“. Po kliknutí vám vyskočí formulár, ktorý je potrebné vyplniť. Zadáte číslo mobilného telefónu, na ktorý chcete dostávať správy, prípadne emailovú adresu. Zvolíte si mestskú časť (volebný obvod 1, volebný obvod 2, Chyzerovce a Prílepy), z ktorej chcete dostávať informácie.

Vybrať sa dá len jedna, no po opätovnom vyplnení formuláru si môžete vybrať aj ďalšiu. Vo formulári si treba zvoliť aj typ správ, aké chcete dostávať. Buď úradné oznamy, kultúru, šport či havarijné oznamy. Tu si zvoliť môžete, samozrejme, i všetky štyri možnosti súčasne. Potom už len stačí označiť, že súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov (vášho telefónneho čísla a emailovej adresy) a potvrdiť. Následne vám na vami zvolené telefónne číslo či emailovú adresu budú chodiť všetky potrebné informácie z vybranej časti Zlatých Moraviec. Registrácia i každá jedna správa, ktorú dostanete, sú zdarma. Zaregistrovať sa dá aj osobne, prípadne telefonicky, na mestskom úrade.

Miesto rozhlasu

Mesto Zlaté Moravce sa rozhodlo zaviesť túto službu najmä z toho dôvodu, že už dlhšie u nás nefunguje mestský rozhlas. Funkčný je len v mestských častiach Chyzerovce a Prílepy. „Preto sme sa inšpirovali inými mestami a rozhodli sme sa zaviesť informovanie občanov prostredníctvom sms a emailov. Takéto požiadavky boli aj zo strany občanov ale aj poslancov MsZ,“ povedal viceprimátor Zlatých Moraviec Marek Holub. Na trhu je množstvo spoločností, ktoré ponúkajú pre samosprávy takéto služby. Magistrát podľa viceprimátora pri výbere oslovil viaceré z nich, nakoľko sa hľadala taká, ktorá poskytne tie najvhodnejšie podmienky pre potreby nášho mesta.

„Niektoré firmy ponúkajú takéto služby prostredníctvom webového rozhrania, kde sa platí podľa počtu odoslaných SMS. Nakoniec sme sa rozhodli pre taký variant, že sme zakúpili zariadenie v hodnote takmer 2 400 eur, ktoré dokáže posielať sms a emaily a má predprípravu na možnosť vyhlasovania oznamov rozhlasom v mestských častiach. Tento variant je z prevádzkových nákladov najlacnejší,“ povedal Holub, podľa ktorého mesačné náklady predstavujú len 8,50 eura a k dispozícii je až 30-tisíc sms správ za mesiac.

Pôvodne sa uvažovalo, že služba nebude určená pre Chyzerovce a Prílepy, pretože tie funkčný rozhlas majú. Nakoniec sa však mesto rozhodlo zapojiť do systému aj obe mestské časti, nakoľko náklady na prevádzku systému sú nízke. Rozhlas v Chyzerovciach a Prílepoch bude fungovať v normálnej prevádzke aj naďalej.

V súčasnosti je služba už plne funkčná. Radnica za prvý deň od jej spustenia zaevidovala okolo sto registrácií. „Samozrejme, našou snahou je informovať čo najväčší okruh ľudí. Preto budeme veľmi radi, keď sa zapojí čo najviac občanov,“ dodal Holub.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka