Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Neoprávnená panika okolo detského ihriskaVytlačiť
 

Aj napriek tomu, že Mesto už niekoľko týždňov systematicky, opakovane dementuje poplašnú správu o zámere zlikvidovať  detské ihrisko na Brezovej ulici kvôli vybudovaniu nového parkoviska, predsa sa  podarilo vyvolať  medzi obyvateľmi  Zlatých Moraviec  paniku, ktorá vyústila do zorganizovania petície  so 170 podpismi za  „ZÁCHRANU  ZELENE  A DETSKÉHO IHRISKA  S PIESKOVISKOM“.

V tomto prípade zostáva záhadou, čo bolo spúšťačom relatívne masového petičného vzoprenia, ktoré prekročilo hranice Zlatých Moraviec. Jeho signatármi sú totiž okrem Zlatomoravčanov aj občania iných obcí, ba  dokonca ľudia z iných okresov. Absentuje  však akýkoľvek racionálny impulz, elementárny dôvod na takýto prejav odporu. Keďže magistrát mesta  nikdy neuvažoval a ani neuvažuje o búraní alebo odstránení predmetného ihriska, a zatiaľ ani žiadneho iného ihriska, z prostredia Mesta len sotva mohol vzísť takýto impulz.

Mesto si uvedomuje napr. aj skutočnosť, že sa rovnako ako v iných mestách začína prejavovať akútny nedostatok odstavných plôch pre parkovanie  motorových vozidiel v uliciach a na mestských sídliskách. Z uvedeného dôvodu plánuje  už v tomto roku začať  tento problém riešiť, avšak výlučne na základe diskusie a súhlasu dotknutých obyvateľov. 

Ubezpečujeme preto občanov Zlatých Moraviec, že detské ihriská, či rôzne  oddychové zóny budú tými poslednými parcelami, na ktorých by mali vyrásť parkoviská, alebo iné spevnené plochy určené  pre motorové vozidlá.                                                                                                                         

Z uvedeného dôvodu by sme radi zdôraznili, že ani petície, ani iné prejavy nesúhlasu v tejto oblasti nie sú potrebné.

Marián Kováč,                                                                                                                                               

prednosta mestského úradu
.


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka