Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na Dlhej ulici pribudli ďalšie metre nového chodníkaVytlačiť
 

foto

Mesto Zlaté Moravce pokračuje v rekonštrukcii chodníka na Dlhej ulici. Starý a popraskaný asfaltový povrch tu postupne strieda moderná zámková dlažba.

Dlhá ulica v Zlatých Moravciach neostala svojmu názvu nič dlžná – je naozaj „dlhá“ a rovnako tak aj jediný chodník, ktorý sa po nej tiahne. Má 1 200 metrov. Keďže nejde o žiadny krátky úsek, jeho rekonštrukcia musela byť rozdelená na tri etapy.

Oprava prvej etapy sa uskutočnila v závere vlaňajšieho leta. Práce na druhej etape boli ukončené v týchto dňoch, prebiehali na prelome mesiaca máj a jún 2019. Šlo o úsek dlhý približne 250 metrov, ktorý priamo nadväzoval na už zrekonštruovanú prvú etapu.

Na chodníku došlo k odstráneniu pôvodnej asfaltovej vrstvy a miesto nej tam bola osadená nová zámková dlažba aj s podkladom. Rekonštrukcia celého 1 200 metrového chodníka bola vysúťažená na sumu 117 266 eur, z toho prvá etapa si vyžiadala 44 722 eur, druhá 31 060 eur a zvyšok pohltí obnova tretieho úseku.

Realizácia opravy poslednej časti je na pláne v roku 2020. Chodník je postupne rekonštruovaný smerom od žitavianskej strany.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka