Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mojmírka získala dotáciu na vybavenie učebníVytlačiť
 

foto

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR schválilo Základnej škole Mojmírova nenávratný finančný príspevok v hodnote 103 090 eur. Škola peniaze použila na zakúpenie technického vybavenia svojej knižnice, biochemického laboratória a polytechnickej učebne.

Projekt spolufinancovalo aj mesto Zlaté Moravce, ktoré je zriaďovateľom školy. Zo svojho rozpočtu zaplatilo 5 426 eur. Celková výška oprávnených výdavkoch projektu je 108 516 eur. Základná škola chce novým technickým vybavením dosiahnuť skvalitnenie základného vzdelávania, prispieť k zlepšeniu kľúčových kompetencií žiakov v oblasti prírodovedných vied a čitateľskej gramotnosti.

Školská knižnica cez projekt získala nový knižný fond, dataprojektor, premietacie plátno, počítač pre školského knihovníka, multifunkčné zariadenie, televízor, DVD prehrávač, regály na knihy a časopisy, stoly a stoličky a ďalšie zariadenie.

Biochemické laboratórium získalo interaktívnu tabuľu, dataprojektor, vizualizér, notebook s aplikačným softvérom, zakúpené boli aj špeciálne laboratórne stoly, biologické mikroskopy, sady nástenných biologických tabúľ, sady anatomických, botanických a zoologických modelov, resuscitačná figurína a sady mikropreparátov.

Pre polytechnickú učebňu boli zakúpené stolárske hoblice, dielenské meradlá, sady na obrábanie kovov, dreva a plastov. Učebňa ďalej dostala sadu na znázornenie bezpečného využitia elektrickej energie v domácnosti, sadu na znázornenie skleníkového efektu, sadu pre robotické programovanie. Zakúpené bolo aj ručné dielenské náradie, akumulátorové náradie, teplovzdušné pištole, vypaľovačky dreva, mikrospájkovačky, nákovy s príslušenstvom a iné pomôcky.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka