Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mestu bola schválená vysoká dotácia. Peniaze pôjdu na vybudovanie zavlažovacieho systémuVytlačiť
 

foto

Mesto Zlaté Moravce bolo úspešné so svojou žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. Za získané peniaze sa vybuduje zavlažovací systém na mestskom štadióne, ktorý bude na zavlažovanie využívať dažďovú vodu.

Dotácia bola schválená z operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorého vyhlasovateľom je Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky. Celkové oprávnené výdavky projektu sú vo výške 160 361 eur. Dotácia bola udelená vo výške 152 343 eur. Zvyšných 8 018 eur zaplatí naša samospráva v rámci povinného spolufinancovania projektu.

Ako informoval magistrát, za tieto peniaze sa zrealizuje nákup vybavenia a vybudovanie zavlažovacieho systému, vrátane systému na zachytávanie dažďovej vody. Tento systém bude inštalovaný na strechách budov mestského štadióna.

„Zrážková voda bude zachytávaná do záchytnej nádrže. Následne bude táto voda využívaná pri zavlažovaní trávnika na futbalovom ihrisku pri mestskej telocvični vybudovaním zavlažovacieho systému v rámci oprávnených výdavkov projektu,“ uviedlo mesto. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie. Po jeho ukončení sa začne s realizáciou celého projektu.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka