Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mestská polícia s novým služobným automVytlačiť
 

dole.jpgMestská polícia v Zlatých Moravciach pri svojej práci používa jedno služobné vozidlo. To už ale malo svoje roky a najazdené kilometre. Samospráva sa preto rozhodla zakúpiť zo svojho rozpočtu nové auto. Ide o rovnaký model, ako bolo to pôvodné.

Nové vozidlo mestskej polície bolo zakúpené v mesiaci júl 2019. Ide o automobil Dacia Duster. „S týmto modelom sme mali doposiaľ dobré skúsenosti, preto sme si ho vybrali opäť, s čím bola stotožnená aj príslušná odborná komisia mestského zastupiteľstva,“ vyjadril sa Marián Takáč, náčelník mestskej polície.

Automobil bol zakúpený na leasing v hodnote 18 050 eur. V tejto sume je zahrnutá akontácia a 48 mesačných splátok. Ďalších vyše 2050 eur stál maják aj s príslušenstvom. Označenie auta farbami zlatomoravskej mestskej polície vyšlo na sumu 200 eur.

Ako povedal náčelník Takáč, toto vozidlo bolo zakúpené najmä pre ľudí, aby mestská polícia mohla byť plne nápomocná pri riešení ich problémov a na to pri svojich výjazdoch potrebuje spoľahlivý automobil. „Každé jedno oznámenie od občanov na linke 159 je potrebné preveriť. Hliadka musí dôjsť na miesto a zistiť, čo sa deje. A na to je používané služobné auto,“ vysvetľuje.

Pôvodná Dacia, ktorú mestská polícia využíva od roku 2011 a má najazdených viac ako 230-tisíc kilometrov, ostáva aj naďalej v rukách mestských strážcov zákona. To, že majú aktuálne k dispozícii dve autá, ale neznamená, že budú po Moravciach jazdiť dve motorizované hliadky. Podľa slov náčelníka to nedovoľuje personálny stav jeho jednotky. „Staré vozidlo bude slúžiť ako náhradné vozidlo. Ak bude potrebné, tak sa využije. Napríklad pri organizovaní jarmoku budeme môcť uzavrieť cestu efektívnejšie, dvoma autami,“ dodal Takáč.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka