Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto sa uchádza o finančnú dotáciu na výstavbu nového športoviskaVytlačiť
 

foto

Naša samospráva sa uchádza o dotáciu z Úradu vlády Slovenskej republiky určenú na podporu športu. Odsúhlasili to poslanci na 33. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach. V prípade úspešnosti žiadosti by mesto získalo peniaze, za ktoré by na Mojmírke vyrástlo nové športovisko, ktorého súčasťou by bolo multifunkčné i detské ihrisko.

Mesto chce z programu Úradu vlády SR – Podpora rozvoja športu na rok 2018 využiť tri podprogramy, ktoré sú v rámci dotačnej schémy určené na výstavbu multifunkčných ihrísk s umelým trávnikom, na stavbu detských ihrísk a na nákup športovej výbavy.

„Hlavným cieľom projektu v súlade s cieľom a zameraním výzvy je viac propagovať šport medzi deťmi, mladými ľuďmi a obyvateľmi mesta, motivovať ich k fyzickej aktivite za účelom rozvíjania a utužovania návykov na šport a starostlivosť o svoje zdravie,“ píše sa v dôvodovej správe schváleného návrhu.

Celková výška výdavkov na projekt je 91 379 eur. Ak by mesto so svojou žiadosťou uspelo, získalo by dotáciu vo výške 55 165 eur. Zvyšných 36 214 eur by šlo z mestskej kasy. „Výška celkových výdavkov na projekt zahrňuje: výstavbu multifunkčného ihriska, výstavbu detského ihriska a nákup športovej výbavy,“ informuje mesto.

Nové športovisko by v prípade schválenia žiadosti vyrástlo v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici, na parcele pri bežeckej dráhe. Podľa primátora Dušana Husára by malo byť prístupné pre širokú verejnosť, nielen pre žiakov Mojmírky. „Pravdepodobne z úradu práce tam zamestnáme správcu, ktorý bude na ihrisko dohliadať,“ povedal.

Samospráva si od vybudovania nových ihrísk sľubuje zabezpečenie lepších, nových a viac vyhovujúcich podmienok pre šport a aktívne trávenie voľného času v našom meste. „Zvýšime dostupnosť športového vyžitia pre širokú verejnosť a vytvoríme ďalšie predpoklady pre športové aktivity organizované školou a mestom,“ uvádza dôvodová správa schváleného návrhu.

Mesto Zlaté Moravce sa neuchádzalo o peniaze na vybudovanie ihrísk na Mojmírke po prvýkrát. Rovnakú žiadosť si podalo aj vlani, Úrad vlády SR však vtedy výzvu nečakane zrušil. Pokiaľ tento rok zrušená nebude, to či mesto uspeje alebo neuspeje, sa dozvieme v priebehu roka 2018, presný termín v súčasnosti známy nie je.

Peter Klimant


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň U zlatého hada
Župná 54,
953 01 Zlaté Moravce

037/642 14 29

ďalšie dni

Pondelok 23.7. - 29.7.
Lekáreň U zlatého hada
Župná 54,
953 01 Zlaté Moravce
037/642 14 29
Pondelok 30.7. - 5.8.
Lekáreň Tulip
Hviezdoslavova 62 A,
953 01 Zlaté Moravce
037/642 42 17‎

Ochrana osobných údajov – GDPR

Sms, e-mail služba

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

webygroup
ÚvodÚvodná stránka