Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto poskytlo dotácie na rozvoj kultúry a športuVytlačiť
 

fotoSamospráva poskytla finančné dotácie zo svojho rozpočtu pre oblasť rozvoja kultúry, osvetovej činnosti, záujmovej umeleckej činnosti a oblasť rozvoja telovýchovy a mládežníckeho športu. Občianskym združeniam a športovým klubom sa prerozdelilo viac ako 14-tisíc eur.

O pridelení nenávratných finančných dotácií rozhodli poslanci na 36. Zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach. Samospráva pravidelne prideľuje tieto dotácie pre právnické a fyzické osoby – podnikateľov, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území Zlatých Moraviec, alebo ktorí pôsobia, vykonávajú činnosť na území mesta, alebo poskytujú služby Zlatomoravčanom, a to na podporu všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných účelov.

Dotácie na projekty kultúrneho či športového charakteru sa udeľujú na základe žiadostí, ktoré občianske združenia a športové kluby pošlú samospráve. Mestu bolo po zverejnení výzvy doručených 48 žiadostí. Nie každému sa však mohlo vyhovieť, pretože nespĺňali kritéria stanovené VZN a k dispozícii bola len určitá suma peňazí, konkrétne 14 100 eur, ktoré boli prerozdelené do dvoch oblastí.

V oblasti rozvoja kultúry, osvetovej činnosti a záujmovej umeleckej činnosti bolo vybratých desať uchádzačov, medzi ktorých bola prerozdelená suma 6 700 eur. V oblasti rozvoja telovýchovy a mládežníckeho športu bolo trinásť úspešných uchádzačov. Tí dokopy z ískali 7 400 eur.

Výška jednotlivých dotácií sa líšila. Rozhodovali o nej mestskí poslanci na základe odporúčaní odborných komisií mestského zastupiteľstva. „Komisia školstva, kultúry a športu (KŠKŠ) odporučila jednotlivé výšky dotácií pre žiadateľov po posúdení predložených projektov, kde sme prihliadali najmä na rozsah akcie, počet zapojených ľudí a spoločenský význam. Od toho sa odvíjala aj výška dotácie, ktorú sme odporúčali mestskému zastupiteľstvu schváliť,“ povedal mestský poslanec Pavel Dvonč, predseda KŠKŠ, ktorý dúfa, že v budúcnosti dôjde k navýšeniu celkového balíku peňazí určeného pre tieto dotácie, aby sa mohli pokryť žiadosti v plnej miere.

Mesto poskytovalo dotácie na projekty najviac vo výške 80 % celkových oprávnených výdavkov projektu. Zvyšok si musel úspešný žiadateľ uhradiť sám.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka