Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto ocenilo najúspešnejších športovcov za rok 2016Vytlačiť
 

foto

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov Zlatých Moraviec za rok 2016 sa uskutočnilo v stredu 5. marca 2017 v obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu. Primátor Dušan Husár spoločne s predsedom Komisie mládeže, školstva, kultúry a športu Pavlom Dvončom odovzdali hneď niekoľko ocenení. 

Úspešní doma i v zahraničí

Ako povedal primátor Dušan Husár v úvode slávnostnej ceremónie, zlatomoravskí športovci v uplynulom roku zaznamenali množstvo úspechov na významných národných a medzinárodných športových podujatiach a reprezentovali naše mesto v rôznych športových oblastiach.

„Teší ma, že medzi ocenenými športovcami sa objavujú nielen skúsení a ostrieľaní reprezentanti, ale aj mladí talentovaní športovci. Svoje uznanie by som chcel vyjadriť všetkým, ktorí vás podporujú a podieľajú sa na dosiahnutých výsledkoch,“ povedal Husár, ktorý športovcom zároveň zaželal, aby mali aj naďalej chuť a silu na sebe pracovať.

Ocenení športovci

Odovzdaných bolo celkovo deväť ocenení v šiestich kategóriách. V kategórii  „Jednotlivci seniori“ získala cenu Barbora Verešová, ktorá úspešne reprezentuje naše mesto v športe naturálna kulturistika a fitness/ kategória figure. „Ja som veľmi spokojná. Je to v podstate také zadosťučinenie za tú všetku námahu, za obetovanie a za tú sebadisciplínu, akú som počas súťaže mala. Som preto veľmi rada, že som bola ocenená a taktiež, že sa mi podarilo podľa mňa veľmi dobre reprezentovať naše mesto,“ zhodnotila Verešová.

Za seniorov bol ďalej ocenení Tomáš Segíň, hokejista klubov HC Zlaté Moravce a HK Levice. Segíň zároveň získal aj ocenenie v kategórii „Tréneri“, za jeho koučovanie v HC Zlaté Moravce a ďalšie významné organizačné činnosti. Za „Jednotlivcov juniorov“ získala cenu Ana Šabíková, ktorá úspešne reprezentuje tenisový klub TK Zlaté Moravce po celom Slovensku. Ďalšou ocenenou bola Jana Dobiášová z Klubu pozemného hokeja HOKO Zlaté Moravce, ktorá svojmu klubu dopomohla k viacerým úspechom.

V kategórii „Kolektívy seniori“ získal cenu Stolnotenisový klub CVČ Zlaté Moravce družstvo „B“, menovite - Kristián Frajka, Peter Kováč ml., Marek Páleník, Peter Kováč st. a Jozef Zlatňanský ml., ktorým sa vlani spoločne podarilo postúpiť do 3. ligy.

Zo „Zdravotne oslabených športovcov“ boli ocenení traja muži: šachista Peter Frajka, ktorý minulý rok získal 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska nepočujúcich jednotlivcov a reprezentoval naše mesto aj na Majstrovstvách sveta; Ladislav Lukáč a Boris Kruška z úspešného zlatomoravského šípkárskeho klubu nepočujúcich.

Cena bola odovzdaná aj v kategórii „Združenie technických a športových činností“. Získal ju Ján Jurík, ktorý vlani vyhral 2. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Brannom viacboji kynológov.

Všetci navrhnutí 

Udeľovanie cien sa uskutočnilo už tradične na základe ankety, ktorá sa v našom meste konala už po 16-tykrát. Zapojiť sa mohli všetci Zlatomoravčania. Tí mali možnosť zasielať svoje návrhy s menami športovcov a ich dosiahnutými úspechmi za rok 2016 priamo na radnicu. Podľa slov pracovníčky mestského úradu Danuši Hollej získali ocenenie všetci navrhnutí športovci.

Peter Klimant

fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto


 
 

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

webygroup
ÚvodÚvodná stránka