Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto obnovilo futbalové ihrisko za MojmírkouVytlačiť
 

foto

Za Základnou školou Mojmírova postupne vyrastá moderné športové centrum. Jeho súčasťou je aj futbalové ihrisko s bežeckým oválom, ktoré dala samospráva obnoviť. Využívať ho môže škola aj verejnosť.

Pôvodné futbalové ihrisko bolo už dlhšie zanedbané, s nerovnomerným povrchom a zarastené burinou. Rovnako i povrch bežeckého oválu, ktorý obieha okolo ihriska, bol na mnohých miestach poškodený. Škola tento areál nemohla v rámci športových aktivít svojich žiakov už prakticky nijako využívať.

Mesto sa preto rozhodlo pomôcť a ihrisko dalo obnoviť. Rekonštrukcia sa uskutočnila na prelome leta s jeseňou. Obnovené ihrisko bolo odovzdané do užívania v piatok 5. októbra 2018. „Vybudoval sa tu nový bežecký ovál, pieskové doskočisko, je tu priestor na vrhačské disciplíny a samozrejme ihrisko strávou. V rámci výstavby tohto areálu sme vyčistili pôvodnú starú studňu, ktorú sme sprevádzkovali a tým pádom sa v prípade potreby a horúcich letných mesiacov bude dať celý areál zavlažovať,“ povedal primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár.

Vedenie školy vyjadrilo veľkú spokojnosť s odvedenou prácou. „Všetci učitelia a žiaci už môžu vykonávať telesnú výchovu na úrovni,“ vyjadrila sa riaditeľka Mojmírky Viera Striešková.

Okrem školákov si tu však môže prísť zašportovať aj verejnosť. Samozrejme, bezplatne. „Ihrisko je dopoludnia prioritne určené pre žiakov Mojmírky, odpoludnia sem však môže prísť aj verejnosť,“ uviedol Husár. Presný rozpis otváracích hodín pre občanov je uvedený pri vstupe do areálu. Zväčša je však otváracia doba od 16.00 hod. do 20.00 hod., cez víkendy a sviatky od 8.00 hod. do 19.00 hod..

Obnovením futbalového ihriska bola zavŕšená druhá z troch etáp postupne realizovaného projektu rozsiahleho športového centra na Mojmírke. To okrem tohto ihriska v sebe zahŕňa aj detské ihrisko, ktoré bolo sprístupnené ešte začiatkom júla a jeho súčasťou bude aj multifunkčné ihrisko, ktorého výstavba by mala začať v mesiaci november tohto roka.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka