Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto chce dať osvetliť priechody pre chodcovVytlačiť
 

foto

Samospráva sa uchádza o dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Za získané peniaze chce dať osvetliť sedem priechodov pre chodcov v uliciach Zlatých Moraviec.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vyhlásilo Výzvu číslo I. Prezídia Policajného zboru 2018 na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra SR. Účelom výzvy je podpora činností súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky.

Úspešné projekty budú ministerstvom podporené finančnou čiastkou maximálne do výšky 24-tisíc eur. Samosprávy v prípade schválenia svojich žiadostí však musia projekty spolufinancovať vo výške piatich percent. Do výzvy sa rozhodlo zapojiť aj Mesto Zlaté Moravce, ktoré si svoju žiadosť podalo v marci. Tento krok odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na svojom 34. zasadnutí.

„Cieľom Mesta Zlaté Moravce je v súlade s hlavnou aktivitou projektu zabezpečiť osvetlenie siedmich existujúcich priechodov pre chodcov,“ povedal primátor Dušan Husár. Konkrétne ide o priechody na uliciach: Sládkovičova, Ulica SNP (pri kostole a pri SOŠ polytechnickej), Ulica Bernolákova (pri Poliklinike), Ulica Duklianska (OD Tesco), Ulica Hviezdoslavova (Zdravotné stredisko a Daňový úrad). Celkové oprávnené náklady na tento projekt sú podľa primátora odhadované na približne 28-tisíc eur. Táto suma v sebe zahŕňala dotáciu z ministerstva i spolufinancovanie mesta.

„Zámerom Mesta Zlaté Moravce je zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu, pri ktorej je možné očakávať rýchly a bezprostredný efekt smerujúci k zníženiu dopravnej nehodovosti, zníženiu počtu usmrtených osôb pri dopravných nehodách s dôrazom na ochranu nemotorových účastníkov cestnej premávky a aktivít smerujúcich k viditeľnému zlepšeniu dopravno-bezpečnostnej situácie v čo najkratšom čase,“ dodal Husár.

To, či bude mesto so svojou žiadosťou úspešné a či získa peniaze na osvetlenie siedmich priechodov pre chodcov, sa dozvieme v priebehu tohto roka. V súčasnosti je v Zlatých Moravciach osvetlených desať priechodov.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka