Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Materská škola Štúrova dostala nové sociálne zariadeniaVytlačiť
 

fotoV Materskej škole (MŠ) na Štúrovej ulici v Zlatých Moravciach došlo ku kompletnej rekonštrukcii sociálnych zariadení pre deti. Tie pôvodné už boli dlhšie v nevyhovujúcom stave, samospráva sa ich preto rozhodla dať opraviť.

Rekonštrukcia sa uskutočnila na prelome rokov 2017 a 2018. Mesto na ňu zo svojho rozpočtu vyčlenilo sumu 19-tisíc eur. Stavebné práce vykonala spoločnosť Kobes s.r.o., ktorá vyhrala verejné obstarávanie.

„Kompletne boli zrekonštruované všetky tri sociálne zariadenia škôlky. Šlo o výmenu umývadiel, toaliet, menili sa podlahové krytiny aj obklady,“ povedala Danuša Hollá, vedúca Oddelenia školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Podľa jej slov boli pôvodné detské kúpeľne v zlom stave a ich oprava bola už potrebná. „Bolo to tam celé popraskané, rovnako aj dlažba bola popraskaná a zničená. Toalety neodtekali, niektoré už mali poškodené i splachovače,“ vysvetľuje. „Šlo o prvú rekonštrukciu sociálnych zariadení v tejto škôlke. Od jej postavenia sa doposiaľ podobná rekonštrukcia neudiala,“ dodala.

Rekonštrukcia trvala približne mesiac. Počas jej trvania bola škôlka zatvorená. Vyučovanie však nebolo nijako prerušené. Deti zo Štúrovej boli presunuté do dvoch zlatomoravských škôlok - MŠ Slnečná a MŠ Žitavské nábrežie.

Budova škôlky na Štúrovej zažila v tomto školskom roku viaceré väčšie rekonštrukcie. V lete 2017 sa na prvom poschodí budovy menili všetky okná za nové - plastové. Samospráva za ne zaplatila 20-tisíc eur. Na jeseň sa zas opravovala podlaha terasy, ktorá je deťmi pravidelne využívaná na športové cvičenia a zábavu. Výmena podlahy vyšla samosprávu na sumu 3 600 eur. MŠ Štúrova má v súčasnosti tri triedy, ktoré dokopy navštevuje 47 detí.

Peter Klimant


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň U zlatého hada
Župná 54,
953 01 Zlaté Moravce

037/642 14 29

ďalšie dni

Pondelok 23.7. - 29.7.
Lekáreň U zlatého hada
Župná 54,
953 01 Zlaté Moravce
037/642 14 29
Pondelok 30.7. - 5.8.
Lekáreň Tulip
Hviezdoslavova 62 A,
953 01 Zlaté Moravce
037/642 42 17‎

Ochrana osobných údajov – GDPR

Sms, e-mail služba

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

webygroup
ÚvodÚvodná stránka