Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Informačná kancelária opäť otvorená: Mesto by chcelo jej celoročnú prevádzkuVytlačiť
 

foto

Turistická Informačná kancelária otvára pre turistov svoje brány už tento mesiac. Tí v nej nájdu všetky potrebné informácie ohľadom Zlatých Moraviec i rôzne spomienkové predmety. Kancelária by mala byť v prevádzke do septembra. Mesto by však chcelo, aby fungovala po celý rok.

Po zimnej prestávke v apríli obnovila svoju činnosť zlatomoravská Informačná kancelária, ktorá sa nachádza na Námestí Andreja Hlinku. Otvorená je v pracovných dňoch od 8.00 hodiny do 16.00 hodiny. Jej prevádzkovateľom je Mestské stredisko kultúry a športu (MSKŠ). Podľa slov jeho riaditeľky Simony Holubovej by mala byť funkčná do septembra tohto roka, kedy bude opäť zatvorená.

Kancelária sa počas zimných mesiacov pravidelne zatvára, nakoľko je problém vykúriť dané priestory a zabezpečiť tak vhodné pracovné prostredie pre jej zamestnankyne. Počas zimnej prestávky prácu informačného stánku z námestia vždy supluje kancelária MSKŠ, ktorá sídli v budove Kaštieľa Migazziovcov.

Rovnako tak tomu bolo i túto zimu. Tento systém letnej a zimnej „striedačky“ by sa však v budúcnosti mohol natrvalo zmeniť. Mesto sa uchádza o finančnú dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry Slovenskej republiky vo výške viac ako pol milióna eur. Za tieto peniaze chce dať zrekonštruovať a zmodernizovať Kaštieľ Migazziovcov. Tejto téme sme sa bližšie venovali v marcovom čísle Tekovských novín.

Pokiaľ bude samospráva so žiadosťou úspešná a tieto peniaze získa, v rámci rekonštrukcie kaštieľa by malo dôjsť aj k zriadeniu stálej – celoročnej Informačnej kancelárie v priestoroch jeho prízemia. To, či mesto so svojou žiadosťou o finančnú dotáciu uspeje, sa dozvieme niekedy v priebehu tohto roka.

Finančne nenáročná

Turistická Informačná kancelária je financovaná z rozpočtu MSKŠ. Prevádzkové náklady za rok 2017, ktoré zahŕňajú vodu a elektrinu, boli podľa Holubovej vyčíslené na sumu 231 eur. „Na prevádzku sme mali dvoch pracovníkov. Sú to ľudia z úradu práce, ktorí ukončili vysokoškolské štúdium. MSKŠ nemalo žiadne mzdové náklady na tomto stredisku,“ doplnila riaditeľka.

Ľudia si tu môžu zakúpiť šálky, magnetky, perá a rôzne darčekové predmety s erbom mesta. Turisti tu taktiež nájdu všetky potrebné informácie, či už ohľadom turistických zaujímavostí a kultúrnych akcií alebo možností ubytovania v Zlatých Moravciach.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka