Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fašiangový týždeň v MŠ PrílepyVytlačiť
 

Od 18.2 do 22.2 sa prostredie MS v Prílepoch  zmenilo na fašiangové. Cely týždeň sa  deti rozprávali o Fašiangoch, zvykoch a tradíciách. Našu materskú školu navštívili členova speváckej  skupiny Kolovrátok, aby ukázali deťom prvky tradičnej slovenskej ľudovej kultúry. Okrem spievania ľudových piesní za doprovodu harmoniky a ozembuchu si deti mohli vyskúšať ako sa voľakedy páralo perie. Deti páranie peria zaujalo a aktívne aj tí najmenší si to chceli vyskúšať. Deti boli unesené a veľmi ich zaujal ozembuch s ktorým sa ešte nemali možnosť stretnúť. Na oplátku ako poďakovanie členom súboru Kolovrátok deti zarecitovali fašiangové básne zaspievali piesne a zatancovali tanec o Šašovi. Na zaver krásneho dopoludnia si všetci spoločne pochutnali na šiškách a fánkach a priestorom sa niesli zvuky harmoniky a spoločne spievanej piesne Fašiangy, Turíce...  

Fašiangy v Materskej škole vyvrcholili v piatok krásnym karnevalom, keď sa všetky deti premenili na rôzne známe aj menej známe postavičky. Každá maska sa pekne predstavila a veru bolo sa na čo pozerať. Deti v nádherných maskách súťažili v rôznych zaujímavých disciplínach, ako stoličkový tanec, jedenie piškótových koláčikov, lízanie šľahačkového srdiečka, triedenie lentiliek podľa farby, skladanie domčeka so špajlí, pretekanie s podkladaním papiera... Deti tancovali a zabávali sa a zábava nemala konca kraja. Na záver bola každá maska odmenená krásnym diplomom a sladkou odmenou.

Ďakujeme speváckemu súboru Kolovrátok za spestrenie nášho fašiangového týždňa a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Taktiež patrí poďakovanie všetkým , ktorí prispeli k tomu, aby sa naše deti zabávali a mali celý týždeň len úsmev na tvári.

                                                                                               Zuzana Šalingová
.......


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

webygroup
ÚvodÚvodná stránka