Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Časť Hviezdoslavovej sa zmenila na jednosmerku, pribudli desiatky parkovacích miestVytlačiť
 

foto

Takmer sedemdesiat nových parkovacích miest pribudlo na časti Hviezdoslavovej ulice v Zlatých Moravciach. Mesto ich zriadilo vďaka pretvoreniu obojsmernej miestnej komunikácie na jednosmerku.

K zmene došlo na základe požiadavky zo strany obyvateľov danej lokality i zo strany mužov zákona. Magistrát evidoval hneď niekoľko upozornení od záchranných zložiek, štátnej a mestskej polície, ktoré sa sťažovali na zhoršenú prejazdnosť vozidiel na úseku pri obytných domoch na Hviezdoslavovej 2,4,8,10,12,14,16,18,20 a 22 z dôvodu nesprávneho parkovania áut.

Vodiči tu podľa radnice svojím parkovaním neustále porušovali zákon o cestnej premávke. Bežne vraj stáli v protismere a nenechávali dostatočne voľnú šírku na vozovke, ktorá je potrebná pre obojsmernú premávku. Samospráva preto na spomínanom úseku pristúpila k realizácii radikálnej zmeny organizácie cestnej premávky – cesta tu bola zjednosmernená.

Zmena sa uskutočnila v polovici novembra 2018 spoločnosťou LEMUS, s.r.o. Nitra v spolupráci s Technickými službami mesta a zlatomoravskou mestskou políciou. „Úpravou organizácie dopravy sa zvýšila najmä bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v danej lokalite, pribudlo 68 nových parkovacích miest, z toho kolmé státie má 40 parkovacích miest a pozdĺžne státie má 28 parkovacích miest. Vytvorené sú v zmysle platných zákonov a príslušných technických noriem,“ uviedol Emil Hudák, referent dopravy a technickej infraštruktúry na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach. Dopravná zmena je pre vodičov jasne vyznačená trvalým dopravným značením v zmysle zákona.

 Peter Klimant

 


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka