Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Odmeňovanie zlatomoravských poslancov. Koľko dostávajú za službu mestu?

Odmeňovanie zlatomoravských poslancov. Koľko dostávajú za službu mestu?Vytlačiť
 

foto

Mestské zastupiteľstvo v Zlatých Moravciach schválilo zásady odmeňovania poslancov. Vyberáme to najzaujímavejšie z tohto dokumentu...

Nové zásady odmeňovania poslancov v Zlatých Moravciach, členov komisií pri mestskom zastupiteľstve a členov výborov mestských častí boli schválené na 3. zasadnutí nášho zastupiteľstva a účinnosť nadobudli od 1. februára 2019.

Podľa tohto dokumentu dostávajú naši poslanci viacero druhov odmien. Základ tvorí pravidelná mesačná odmena. Tá je vo výške 60 % z 1/12 základného mesačného platu primátora mesta Zlaté Moravce (2 681 eur), čo vychádza na sumu 134 eur mesačne. „Táto odmena patrí poslancovi mestského zastupiteľstva za účasť na pracovných stretnutiach poslancov pred rokovaním mestského zastupiteľstva, za účasť na dočasných komisiách zriadených pre riešenie konkrétnych úloh, za stretnutia s obyvateľmi mesta, za výkon ďalšej poslaneckej práce a reprezentáciu mesta,“ píše sa v dokumente.

Okrem tejto odmeny dostávajú peniaze za účasť na zasadnutiach mestského zastupiteľstva. Za jedno rokovanie je 40 eur. Ak sa ale poslanec zasadnutia nezúčastní, odmenu nedostane. Ak je prítomný pri menej ako polovici hlasovaní, odmenu má zníženú o 50 %.

Peniaze sa vyplácajú aj za účasť na zasadnutiach jednotlivých komisií, či už stálych alebo dočasných. Členovia – poslanci dostávajú po 20 eur za jedno rokovanie, predsedovia dostanú dvojnásobok. Aj tu platí, že za neúčasť sa nevypláca ani euro a ak sa niekto zúčastní na menej ako polovici hlasovaní, má zrážku 50 %. Účasť na zasadnutiach jednotlivých výborov mestských častí a školských rád nie je pre poslancov finančne hradená.

Počet zasadnutí zastupiteľstva a jeho komisií môže byť počas roka rôzny. V zásade ale platí – čím viac rokovaní, tým viac odmien. Je tu ale strop, nad ktorý sa vyššie ísť nedá. Mestskí poslanec nemôže za jeden kalendárny rok za svoju službu mestu dostať viac ako jeden mesačný plat primátora. To znamená, že za rok môžu naši mestskí zástupcovia zarobiť maximálne 2 681 eur.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

webygroup
ÚvodÚvodná stránka