Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nemocnica Zlaté Moravce rozširuje spoluprácu v oblasti laboratórnej medicíny

Nemocnica Zlaté Moravce rozširuje spoluprácu v oblasti laboratórnej medicíny Vytlačiť
 

foto

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, od decembra rozbieha úzku spoluprácu s laboratóriom Nemocnice Zvolen čo znamená, že laboratórium zvolenskej nemocnice bude zabezpečovať vyšetrenia vzoriek u hospitalizovaných aj ambulantne vyšetrovaných pacientov a pacientom z viacerých ambulancií externých lekárov.

Úspešnosť laboratória závisí nielen od výsledkov testov, ale aj od pracovných postupov a ich organizácie. Vďaka novému partnerstvu môže Nemocnica Zlaté Moravce pacientom poskytnúť starostlivosť s najvyššou kvalitou.

Biochemické vyšetrenie poskytuje v rámci laboratórnych vyšetrení 60 až 70 percent informácií o pacientovi. Význam biochemického vyšetrenia je daný tým, že informuje o metabolických funkciách, má široký rozsah, je relatívne ľahko dostupné a príliš nezaťažuje pacienta.

Zárukou kvality laboratórnej práce v Nemocnici Zlaté Moravce sú osvedčenia nezávislej medzinárodnej externej kontroly kvality  pre všetky vyšetrenia. Pre dosiahnutie vysokej kvality a úrovne diagnostiky používa nemocnica moderné prístroje a štandardné vyšetrovacie postupy. 

„Na všetky vyšetrenia máme certifikát, ktorý vydáva nezávislé externé kontrolné laboratórium“  hovorí vedúci lekár oddelenia MUDr. Milan Rebek, „Získali sme osvedčenia o účasti a certifikáty pre všetky metodiky, externej kontroly kvality, ktorých sme sa zúčastnili, a ktoré na úhradu zdravotných výkonov požadujú zdravotné poisťovne. Denne vykonávame  vnútornú  kontrolu kvality presnosti a správnosti jednotlivých metodík.“ dodáva MUDr. Milan Rebek.

Nemocnica za posledné obdobie obstarala dva moderné analyzátory, ktorými znižuje celkové náklady oddelenia a vykonáva nadštandardný počet vyšetrení za hodinu. 

Priemerne na klinickú biochémiu  za  jeden  mesiac  pripadalo v minulom roku  približne  40 000 výkonov. Priemer na hematológii  za  jeden  mesiac sa priblížil k  9 700 výkonom.

Oddelenie laboratórnej medicíny zlatomoraveckej nemocnice vykonáva vyšetrovacie metódy vyplývajúce z klinickej biochémie, hematológie a transfuziológiea podmienok akreditácie pre pacientov ležiacich na lôžkových oddeleniach  i ambulanciách zdravotníckeho zariadenia. Taktiež aj pre ambulantných pacientov neštátnych zdravotníckych zariadení príslušného regiónu. Ponúka široké spektrum diagnostických vyšetrení potrebných pre klinické oddelenia nemocnice, ako aj pre ambulancie špecialistov  a praktických lekárov pre deti  a dorast i dospelých.  Oddelenie laboratórnej medicíny sa podieľa i na prevencii tým, že vykonáva preventívne vyšetrenia hlavne pre ambulantnú starostlivosť.

Mgr. Alžbeta Sivá, tlačováhovorkyňa AGEL SK a.s.


 
 

dnes je: 19.3.2018

meniny má: Jozef

webygroup
ÚvodÚvodná stránka