Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nájomné byty na prvomájke boli skolaudované: Poslanci schválili ich odkúpenie do vlastníctva mesta

Nájomné byty na prvomájke boli skolaudované: Poslanci schválili ich odkúpenie do vlastníctva mestaVytlačiť
 

foto

Nový bytový dom, ktorý bol v roku 2017 postavený na Ulici 1. mája bol skolaudovaný v závere minulého roka. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva konaného vo štvrtok 11. januára 2018 schválili zlatomoravskí poslanci odkúpenie všetkých 32 bytových jednotiek do vlastníctva mesta.

Výstavba nového bytového domu s 32 nájomnými bytmi bola zrealizovaná na pozemku vo vlastníctve mesta na Ulici 1. mája stavebnou spoločnosťou ViOn a.s., pre ktorú bolo v stredu 27. decembra 2017 vydané kolaudačné rozhodnutie na užívanie stavby.

„Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 29. decembra 2017 a na základe tohto rozhodnutia môže mesto Zlaté Moravce podať žiadosť o poskytnutie dotácie na obstarávanie nájomných bytov zo Štátneho fondu rozvoja bývania,“ povedal primátor Dušan Husár na 33. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach.

Poslanci na tomto zasadnutí odsúhlasili odkúpenie bytov do vlastníctva mesta, vďaka čomu si môže samospráva podať spomínanú žiadosť o poskytnutie dotácie. Podľa slov primátora Dušana Husára budú byty pripravené na bývanie pre záujemcov už na jar tohto roka.

Investičné náklady na výstavbu bytového domu vyšli na sumu 1 401 551 eur. Samospráva túto sumu uhradí z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 840 930 eur a z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vo výške 560 620 eur. Mesto za vlastné finančné zdroje vo výške 201 248 eur zabezpečilo pre stavbu vybudovanie súvisiacej technickej vybavenosti, a teda - komunikácie, spevnené plochy a inžinierske siete.

Nová bytovka pozostáva z dvoch blokov so samostatnými vchodmi, v ktorých v každom je vybudovaných šestnásť nájomných bytov. Celkovo sa v nej nachádza dvanásť jednoizbových bytov, šestnásť dvojizbových bytov a štyri trojizbové byty. Tie majú dokopy podlahovú plochu o rozmere 1 492,60 m2. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 m2.

Podľa kúpnej zmluvy je súčasťou vybudovaných bytov aj vnútorné vybavenie, ako napríklad kuchynská linka s drezom, elektrický sporák s elektrickou rúrou, WC misa, umývadlá, vane či vodovodné batérie.

Peter Klimant


 
 

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

webygroup
ÚvodÚvodná stránka