Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na Mojmírke vyrastie nové športovisko

Na Mojmírke vyrastie nové športoviskoVytlačiť
 

fotoNa snímke: Miesto, na ktorom vyrastá nové športovisko.

Mesto Zlaté Moravce bolo úspešné so svojou žiadosťou o poskytnutie dotácie z Úradu vlády Slovenskej republiky určenej na podporu športu. Za poskytnuté peniaze vyrastie v areáli Základnej školy (ZŠ) Mojmírova športovisko s novým multifunkčným a detským ihriskom.

Zlatomoravská samospráva sa začiatkom tohto roka uchádzala v programe Úradu vlády SR – Podpora rozvoja športu na rok 2018 o tri nenávratné finančné príspevky, za ktoré mali byť v našom meste vybudované dve nové ihriská a nakúpiť sa malo aj nové športové vybavenie. Mestu bola v máji doručená odpoveď na jeho žiadosti.

„Mesto Zlaté Moravce bolo úspešné v podprograme Výstavba multifunkčných ihrísk s umelým trávnikom a získalo dotáciu v sume 38-tisíc eur, v podprograme výstavba detských ihrísk získalo dotáciu 8 500 eur. V podprograme nákup športovej výbavy nebola dotácia pridelená,“ informoval primátor Dušan Husár, podľa ktorého bude úspešné projekty mesto spolufinancovať vo výške minimálne piatich percent.

Multifunkčné ihrisko a detské ihrisko vyrastú v areáli ZŠ Mojmírova. „Detské ihrisko bude klasické ihrisko určené pre deti s rôznymi preliezkami. Multifunkčné ihrisko bude osvetlené, bude obsahovať mantinely. Budú sa tam môcť vykonávať všetky športové aktivity, ako je volejbal, tenis, basketbal, futbal či florbal. Bude to teda univerzálne ihrisko, ktoré mestu Zlaté Moravce v súčasnosti chýba,“ vyjadril sa Husár.

Komplexný športový areál

Obe ihriská budú spolu tvoriť komplexný športový areál, ktorého súčasťou bude už aj jestvujúce futbalové ihrisko s bežeckým oválom a pieskové doskočisko.

Projekt výstavby multifunkčného ihriska a detského ihriska je zatiaľ na svojom začiatku. V najbližších týždňoch by podľa Husára malo dôjsť k spusteniu verejného obstarávania a následnej prípravy na výstavbu ihrísk. Niektoré prípravné práce, ktoré sú hradené z rozpočtu mesta však už začali. „Prvá etapa prebieha. V rámci nej sa vyčisťuje priestor, pribudne nové oplotenie a prístupové komunikácie. Druhá časť bude zrekultivovanie pôvodného futbalového ihriska a rekonštrukcia oválu bežeckej dráhy a pieskového doskočiska. Tretia etapa bude budovanie samotného multifunkčného ihriska a detského ihriska,“ vysvetľuje primátor.

Celý športový areál by podľa Husára mal byť plne funkčný ešte tento rok. Využívať ho bude môcť nielen ZŠ Mojmírova, ale i široká verejnosť.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka