Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Na Dlhej ulici pribudli ďalšie metre nového chodníka

Na Dlhej ulici pribudli ďalšie metre nového chodníkaVytlačiť
 

foto

Mesto Zlaté Moravce pokračuje v rekonštrukcii chodníka na Dlhej ulici. Starý a popraskaný asfaltový povrch tu postupne strieda moderná zámková dlažba.

Dlhá ulica v Zlatých Moravciach neostala svojmu názvu nič dlžná – je naozaj „dlhá“ a rovnako tak aj jediný chodník, ktorý sa po nej tiahne. Má 1 200 metrov. Keďže nejde o žiadny krátky úsek, jeho rekonštrukcia musela byť rozdelená na tri etapy.

Oprava prvej etapy sa uskutočnila v závere vlaňajšieho leta. Práce na druhej etape boli ukončené v týchto dňoch, prebiehali na prelome mesiaca máj a jún 2019. Šlo o úsek dlhý približne 250 metrov, ktorý priamo nadväzoval na už zrekonštruovanú prvú etapu.

Na chodníku došlo k odstráneniu pôvodnej asfaltovej vrstvy a miesto nej tam bola osadená nová zámková dlažba aj s podkladom. Rekonštrukcia celého 1 200 metrového chodníka bola vysúťažená na sumu 117 266 eur, z toho prvá etapa si vyžiadala 44 722 eur, druhá 31 060 eur a zvyšok pohltí obnova tretieho úseku.

Realizácia opravy poslednej časti je na pláne v roku 2020. Chodník je postupne rekonštruovaný smerom od žitavianskej strany.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka