Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto si zobralo úvery na financovanie investícií

Mesto si zobralo úvery na financovanie investíciíVytlačiť
 

fotoFoto: poslanci mesta 

Poslanci schválili na 3. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach návrh na prijatie preklenovacieho a investičného úveru v celkovej sume pol milióna eur. Peniaze budú použité na financovanie investícií mesta.

Preklenovací úver si samospráva zoberie vo výške 452 265 eur. Určený bude na predfinancovanie nenávratných finančných prostriedkov z eurofondov na základe schválených investičných aktivít mesta a už schválených projektov. Investičný úver bude v objeme 47 735 eur. Poslúži na spolufinancovanie oprávnených výdavkov a dofinancovanie neoprávnených výdavkov investičných akcií schválených prostriedkov z fondov Európskej únie.

Tieto úvery budú využité pri realizácii výstavby komunitného centra, dobudovanie systému triedeného zberu a odvozu komunálneho odpadu v meste, vybavenie učební pre Základnú školu Mojmírova a ďalších projektoch na investičné akcie mesta schválené mestským zastupiteľstvom.

Ide o projekty, ktoré sú z veľkej časti hradené z rôznych nenávratných dotácií. Je tu však potrebná finančná spoluúčasť mesta. Väčšinou ide o sumu minimálne piatich percent z celkových oprávnených nákladov projektov. A práve na takéto dofinancovanie budú použité spomínané dva úvery. Kontrolórka mesta Alžbeta Esterková vydala pred schválením návrhu stanovisko, podľa ktorého je naše mesto dostatočne finančne zdravé a spĺňa všetky podmienky na prevzatie úverov.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka