Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto ocenilo našich najlepších zdravotníkov, stalo sa tak po prvýkrát

Mesto ocenilo našich najlepších zdravotníkov, stalo sa tak po prvýkrátVytlačiť
 

foto

Prvý ročník odovzdávania cien pre najlepších zdravotníkov pôsobiacich v Zlatých Moravciach sa uskutočnil v stredu 15. mája 2019 v obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu. Ocenení boli lekári aj zdravotné sestry.

Zdravotníci si ceny prevzali z rúk viceprimátora Zlatých Moraviec Mareka Holuba a poslankyne Marty Eckhardtovej, predsedníčky Komisie sociálnej, zdravotnej a bytovej. Práve Eckhardtová bola autorkou myšlienky zavedenia tohto ocenenia, nakoľko v minulosti sama pôsobila na poli zdravotníctva, a tak má k nemu blízky vzťah.

„Už ako riaditeľka nemocnice v Zlatých Moravciach som mala tendenciu oceňovať najlepších zdravotníkov. V tom čase sme to v rámci nemocnice aj praktizovali. Keďže sme si v nedávnom období pripomenuli pre zdravotníkov dva veľmi významné dni – Deň zdravia a Medzinárodný deň sestier, rozhodla som sa opakovane zaviesť túto tradíciu. Tentokrát nielen pre zdravotníkov pôsobiacich v nemocnici, ale na území celého mesta,“ vysvetľuje Eckhardtová. Zároveň dodala, že by bola veľmi rada, keby sa tieto ceny udeľovali v Moravciach už na pravidelnej báze, každoročne. „Nie je všetko len o peniazoch. Stále si myslím, že aj takéto morálne ocenenie určite nejakým spôsobom môže prispieť k tomu, aby si zdravotníci svoju prácu, ktorú majú nadovšetko radi, mohli vážiť ešte viac,“ dodala.

Laureátov na ocenenie vyberali odborníci zo zdravotnej oblasti. V budúcnosti by podľa Eckhardtovej mohli nominácie zasielať samospráve aj priamo občania. Ceny boli odovzdané siedmim pracovníkom. Šiesti z nich si ich prišli prevziať osobne.

Zoznam ocenených:

  • Lekári - MUDr. Alena Šimková, MUDr. Andrej Krausko, MUDr. Nina Horniaková.
  • Zdravotné sestry - Mgr. Marta Rebová, Eva Pacalajová, Mgr. Emília Šranková, Zuzana Sopková.

 

„V mojom veku každé takéto ocenenie je veľkým prínosom. Veľmi si to vážim a veľmi som vďačný za to, že sa mesto takto postavilo k nám, zdravotníkom, aj v neľahkej dobe, ktorú teraz máme a takto nás ocenili. Som veľmi rád a som spokojný,“ vyjadril sa po prevzatí svojej ceny MUDr. Andrej Krausko. Dojatie neskrývala ani sestrička Zuzana Sopková. „Je to pre mňa veľká pocta. Cením si toto ocenenie a cítim zároveň taký záväzok voči pacientom aj voči mestu,“ povedala.

Na slávnosti zaznel aj krátky hudobný program. Vystúpili tu žiaci Základnej umeleckej školy v Zlatých Moravciach.

 

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka