Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto chce zachovať Miestnu občiansku poriadkovú službu

Mesto chce zachovať Miestnu občiansku poriadkovú službuVytlačiť
 

foto

Miestna občianska poriadková služba (MOPS) v súčasnosti v Zlatých Moravciach už funguje. Samospráva ju chce zachovať aj do budúcnosti. Zastupiteľstvo schválilo podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na jej ďalší chod.

Mesto Zlaté Moravce už v minulosti dostalo na chod MOPS takmer stotisícovú dotáciu z Operačného programu Ľudské zdroje. Tieto peniaze sa ale postupne vyčerpávajú. Samospráva preto chce z toho istého programu získať ďalší príspevok, ktorý by predĺžil fungovanie Miestnej občianskej poriadkovej služby až do júna 2021.

Celkové oprávnené výdavky podaného projektu sú 99 995 eur. Mesto by ho opäť spolufinancovalo piatimi percentami, čo činí takmer 5-tisíc eur. Peniaze sa použijú na mzdy, odvody a stravné pre členov MOPS, zabezpečenie pracovného odevu, obuvi, pracovných pomôcok a potrebné školenia.

Štvorčlenná hliadka MOPS, ktorá bola zložená z dlhodobo nezamestnaných občanov, funguje v Zlatých Moravciach od decembra 2017. Spadá pod priame riadenie náčelníka zlatomoravskej mestskej polície. Jej pracovnou náplňou je dohľad nad poriadkom a bezpečnosťou v uliciach nášho mesta.

Členovia MOPS sú nápomocní hliadke Policajného zboru SR a mestskej polícii, monitorujú a predchádzajú vzniku konfliktov v rámci marginalizovaných rómskych komunít, zabezpečujú dohľad nad ochranou verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním. Okrem toho monitorujú a zabezpečujú bezpečnosť detí počas ich cesty do školy a upozorňujú na dodržiavanie cestnej premávky.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka