Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto chce dať osvetliť priechody pre chodcov

Mesto chce dať osvetliť priechody pre chodcovVytlačiť
 

foto

Samospráva sa uchádza o dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Za získané peniaze chce dať osvetliť sedem priechodov pre chodcov v uliciach Zlatých Moraviec.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vyhlásilo Výzvu číslo I. Prezídia Policajného zboru 2018 na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra SR. Účelom výzvy je podpora činností súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky.

Úspešné projekty budú ministerstvom podporené finančnou čiastkou maximálne do výšky 24-tisíc eur. Samosprávy v prípade schválenia svojich žiadostí však musia projekty spolufinancovať vo výške piatich percent. Do výzvy sa rozhodlo zapojiť aj Mesto Zlaté Moravce, ktoré si svoju žiadosť podalo v marci. Tento krok odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo na svojom 34. zasadnutí.

„Cieľom Mesta Zlaté Moravce je v súlade s hlavnou aktivitou projektu zabezpečiť osvetlenie siedmich existujúcich priechodov pre chodcov,“ povedal primátor Dušan Husár. Konkrétne ide o priechody na uliciach: Sládkovičova, Ulica SNP (pri kostole a pri SOŠ polytechnickej), Ulica Bernolákova (pri Poliklinike), Ulica Duklianska (OD Tesco), Ulica Hviezdoslavova (Zdravotné stredisko a Daňový úrad). Celkové oprávnené náklady na tento projekt sú podľa primátora odhadované na približne 28-tisíc eur. Táto suma v sebe zahŕňala dotáciu z ministerstva i spolufinancovanie mesta.

„Zámerom Mesta Zlaté Moravce je zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu, pri ktorej je možné očakávať rýchly a bezprostredný efekt smerujúci k zníženiu dopravnej nehodovosti, zníženiu počtu usmrtených osôb pri dopravných nehodách s dôrazom na ochranu nemotorových účastníkov cestnej premávky a aktivít smerujúcich k viditeľnému zlepšeniu dopravno-bezpečnostnej situácie v čo najkratšom čase,“ dodal Husár.

To, či bude mesto so svojou žiadosťou úspešné a či získa peniaze na osvetlenie siedmich priechodov pre chodcov, sa dozvieme v priebehu tohto roka. V súčasnosti je v Zlatých Moravciach osvetlených desať priechodov.

Peter Klimant


 
 

Sms, e-mail služba

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

webygroup
ÚvodÚvodná stránka